Літак МАУ
Літак МАУ Tasnim News

Збиття літака МАУ: чотири країни висунули вимоги Ірану

  Читайте по-русски
  Також держави висунули низку вимог

  Україна, Канада, Швеція та Велика Британія направили Ірану спільне повідомлення про претензії в зв'язку зі збитим під Тегераном літаком компанії "Міжнародні авіалінії України", повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

  "Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов'язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі", – наголошується в документі.

  Також країни висунули низку вимог, серед яких визнання вчинення неправомірних дій і повний звіт про обставини, які призвели до збивання літака, публічне вибачення, повернення зниклих і вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому чітко висловленим способом, забезпечення прозорості кримінального розслідування заснованого на принципах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріального та морального збитку, заподіяного жертвам і їхнім сім'ям незалежно від національності і в сумі, що відповідає зобов'язанням Ірану за міжнародним законодавством.

  "Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів із репарацій, які ми будемо проводити сумлінно", – мовиться в заяві.

  Нагадаємо, раніше правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що Іран погрожував родичам жертв катастрофи. Іранці хотіли, аби близькі та рідні загиблих не спілкувалися з іноземними ЗМІ.

  Попередній матеріал
  Від початку російської агресії на сході загинуло 240 українських дітей – Україна в ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Серія вибухів пролунала на складах боєприпасів у Сербії
  Loading...

  Катастрофа літака МАУ: в Ірані стартує другий раунд переговорів про компенсацію родинам жертв

  Іран офіційно оприлюднив дані "чорних скриньок" зі збитого літака МАУ

  У МЗС України жорстко відреагували на заяву Ірану про відмову виплатити компенсації за збитий літак МАУ

  Катастрофа літака МАУ: Україна наполягатиме на максимальній сумі компенсацій від Ірану

  Кулеба про катастрофу МАУ: "Є всі підстави просити в Ірану заплатити найвищу ціну"

  Погані налаштування: Іран назвав нову причину збиття літака МАУ над Тегераном