Михайло Щербина 5 канал

Збори резервістів: Генштаб ЗСУ про специфіку військових навчань

Результатом цих зборів стануть укомплектовані екіпажі, які у випадку загострення ситуації зможуть без додаткової підготовки виконати завдання із захисту нашої Батьківщини, заявив начальник відділення служби в резерві Генштабу ЗСУ

У цьому році всі збори, які проводяться, знаходяться під контролем Генштабу ЗСУ. "Все організовано на дуже високому рівні – всім необхідним резервісти забезпечені", – заявив в ефірі "5 каналу" начальник відділення служби в резерві Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.

Крім того, Щербина запевнив, що резервістів, яких викликали на збори, не відправлятимуть з навчань у зону проведення АТО.

"Це не перші збори в цьому році, збори проводяться планово. Для того щоб направити людину, яка вже звільнилася від служби і повернулася до цивільного життя, потрібний обов'язково указ Президента про мобілізацію, затверджений Верховною Радою. Без цього ніхто нікого не може направити для виконання якихось завдань у зону АТО. Такий указ може бути тільки у разі загострення обстановки, відкритої агресії противника. Тільки в такому випадку можливе направлення, але ніхто спеціально ці збори під такий указ не готує. Все залежить від нашого противника," – сказав він.

Начальник відділення служби в резерві Генштабу ЗСУ повідомив, що за участь у навчаннях резервістам передбачено грошове забезпечення. Для тих, хто працює на даний час, зберігатиметься середньомісячна заробітна плата, а тим, хто не працює – нарахують середньомісячну зарплату за дні навчання. Додатково резервісти отримають добові.

"Збори, які проводяться зараз, будуть тривати 12 днів – попереджено всіх резервістів, що їх викликають саме на такий термін, на цей час вони забезпечуються всім необхідним, за ними зберігаються їхні робочі місця, середній заробіток на підприємстві. Крім того, ЗСУ виплачують за кожен день зборів від 60 до 80 гривень, які вони отримують відразу після зборів. Крім того, в кінці року, після успішного проходження навчальних зборів, вони отримують близько 2000-2500 гривень після успішного проходження навчальних зборів," – розповів Михайло Щербина.

Нагадаємо, з вересня в Україні стартували масштабні збори резервістів, які пройдуть в два етапи: перший – 3-15 вересня, другий – 12-24 вересня.

Попередній матеріал
Брифінг речника МОУ з питань АТО Андрія Лисенка - відео
Наступний матеріал
Мін'юст та Нацполіція підписали Меморандум про співпрацю щодо протидії рейдерству
Loading...

Підрозділи резервістів готують до найскладніших бойових завдань: триває вишкіл на Рівненщині

Бійці ЗСУ тримали оборону на Чернігівщині: розпочався масштабний вишкіл для резервістів та контрактників

Генштаб готує резервістів на випадок широкої військової агресії Росії – Муженко

Вперше у військовому параді з нагоди 25-річчя Незалежності України візьмуть участь резервісти