Роман Лягін
Роман Лягін 5 канал

Засідання суду у справі організатора "референдуму" в Донецьку відтермінували – причина

Читайте по-русски
Наступне судове засідання відбудеться 1 листопада

У Шевченківському райсуді столиці розпочалося і за кілька хвилин закінчилося судове засідання у справі державної зради Романа Лягіна, організатора проведення псевдореферендуму в Донецьку, навесні 2014-го.

Розгляд перенесли, бо ні сам обвинувачений, ні його захисник із матеріалами слідства не ознайомлені. Як пояснили прокурори, обвинувальний акт спрямували у межах спеціального досудового розслідування ще тоді, коли Романа Лягіна не було на підконтрольній Україні території. Тож сторона обвинувачення клопотання адвоката підтримала. Наступне судове засідання відбудеться 1 листопада.

"Обвинувальний акт фактично обвинуваченому не вручався, тому що на той час, коли він направлявся до суду, обвинувачений перебував у розшуку та за нашою інформацією перебував на території, тимчасово непідконтрольній державним органам влади. Суд не міг ухвалити інше рішення, це сугубо технічне процесуальне рішення, яким суд надає можливість обвинуваченому, котрий вже з'явився на підконтрольній території, ознайомитися з тими матеріалами, які наявні в суду та сторони обвинувачення", – зазначив прокурор Максим Комарницький.

Як відомо, українські спецслужби затримали поплічника терористів три місяці тому, в червні. Роман Лягін народився в Донецьку. Від 2004-го року до 2007-го був членом Партії Регіонів. Навіть пропонував перейменувати її у "Партію південно-східних регіонів". Під час так званої "русской весны" 5 років тому був активним поплічником бойовиків та одним з ініціаторів створення так званої "ДНР".

Також був причетний і до захоплення відомого донецького арт-простору "Ізоляція", де терористи й досі утримують та катують проукраїнськи налаштованих мешканців Донбасу. По тому Лягін працював так званим міністром праці та соціальної політики в терористів. Згодом його відправили у відставку, і Лягін виїхав до Росії.

"Романтика" Приазов'я: життя під прицілом ворога у Широкиному – ФОТО

Попередній матеріал
Чорновол подала заяву в ДБР щодо Портнова – в чому звинувачує
Наступний матеріал
Обстріляв автомобіль з рушниці й напав на відділення пошти: в Одесі затримали 39-річного іноземця

ООС: російські війська обстріляли гуманітарний коридор Горлівка – Бахмут

Окупанти лише імітують демонтаж укріплень у Станиці Луганській – СЦКК

Окупанти на Донбасі застосували заборонені міномети, поранено одного армійця

Окупанти сім разів порушили "тишу", поранено військового ЗСУ

Підготували потужні "гостинці": як ЗСУ боронять підступи до Катеринівки

На Маріупольському напрямку окупанти гатять щоночі – армійці зняли атаки на відео