Валерій Шандра
Валерій Шандра 5 канал

"Замовлене і керується із самого верху": суд обрав запобіжний захід голові правління "Кузня на Рибальському"

Читайте по-русски
Натомість захисники вважають рішення суду незаконним, а справу – політично вмотивованою

Із третьої спроби: два місяці тримання під вартою або застава у понад 443 мільйони гривень. Такий запобіжний захід обрали для голови правління заводу "Кузня на Рибальському" Валерія Шандри. Запобіжний захід Печерський райсуд столиці обирав три дні поспіль.

Так Феміда задовольнила клопотання прокурора у повному обсязі. Прокурори були переконані: підозрюваний може переховуватися й намагатися знищити докази. Натомість захисники вважають рішення суду незаконним, а справу – політично вмотивованою. Адже доказів, кажуть адвокати, немає. Тож тепер будуть подавати апеляцію.

"Юридично до укладення контракту директор заводу не міг розуміти, що контракт буде укладено саме з ним. Але у зв'язку з тим, що він, спілкуючись із Павловським, підбурив його до укладення, та розумів, що контракт буде з ним, ще до укладення контракту вже направлялися вимоги направлення авансових платежів на підприємство", – каже прокурор ОГПУ Олександр Якимчук.

"Підтвердилося те, що ми так і мислили на початку проведення цих засідань і врученні підозри. Це, мало того, що замовлене, контрольоване і керується із самого верху", – наголошує голова правління заводу "Кузня на Рибальському" Валерій Шандра.

Тим часом поки тривало засідання, під Печерським судом зібралась акція на підтримку фігурантів справи. Це ветерани російсько-української війни та працівники заводу "Кузня на Рибальському". Останні кажуть: підприємство не працює два місяці. Через це понад тисяча співробітників стали заручниками ситуації і не отримують зарплату.

"Оце в мене єдина така позиція: бачите, що написано? Дайте нашому українському виробнику спокійно працювати і на нашу Україну", – закликав начальник цеху заводу "Кузня на Рибальському" Валерій Попелета.

Нагадаємо, 2 липня слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишнім посадовим особам Міністерства оборони та керівництву заводу – у межах розслідування справи щодо закупівлі військової техніки низької якості. За інформацією слідства, державі було завдано збитків на понад 475 млн гривень. Одному з фігурантів справи Печерський суд напередодні обрав запобіжний захід – два місяці арешту з альтернативою внесення застави на суму майже 475 млн гривень. Проте прізвище в ДБР не назвали.

Читайте також: "Правоохоронні органи діють за злочинними вказівками ОП": нардепи "ЄС" про справу проти генерала Павловського

Попередній матеріал
Україна має отримати чіткі плани подальших дій щодо членства в Євросоюзі та НАТО – президент Литви
Наступний матеріал
На пляжі Кирилівки від удару струмом загинув 23-річний працівник водних атракціонів
Loading...

Оснащення ВМС ЗСУ: за лаштунками заводу, де створюють бойові машини

Будуємо і будуватимемо кораблі для України – "Кузня на Рибальському" привітала ВМС зі святом

"Правоохоронні органи діють за злочинними вказівками ОП": нардепи "ЄС" про справу проти генерала Павловського