Інформаційний день
Інформаційний день 5.ua

Законопроект про реінтеграцію ОРДЛО заінтригував суспільство та міжнародних партнерів – експерт

В ефірі програми "Інформаційний день" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник зазначив, що законопроект про реінтеграцію ОРДЛО стане серйозним кроком у правильному напрямі

У п'ятницю, 23 червня, в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник розповів про те, в чому полягає суть законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО та зазначив, що прийняття Верховною Радою такого законопроекту до канікул стане серйозним кроком у правильному напрямі.

"Цей закон заінтригував практично все наше суспільство, міжнародних партнерів, зокрема вже були коментарі з Росії. Виходячи з того, що мені відомо про суть цього проекту закону, по-перше, не зовсім зміст закону не зовсім відповідає тій назві, яка заявлена, але принаймні там є кілька позитивних моментів і якщо цей закон буде ухвалений Верховною Радою до канікул, я думаю це буде дуже серйозний крок у правильному напрямі. Це не буде врегулювання, але це буде серйозний крок", - зазначив Олексій Мельник.

За словами Олексія Мельника, нинішня назва АТО абсолютно не відповідає суті бойових дій, які відбуваються на сході України.

"Перше, це стосується назви АТО, і це не лише зміна назви - це зміна формату проведення операції, назвімо це операцією зі звільнення, захисту, це зміна формату врегулювання конфлікту. Ми можемо це по-різному називати, але АТО абсолютно не відповідає суті бойових дій, які відбуваються. Антитерористична операція проти людей, яких дуже умовно можна назвати терористами, тобто це якісь політичні терміни і вони не мають легітимної підтримки і це створює масу проблем, зокрема  із застосуванням військ, це створює масу проблем на майбутнє, коли буде постконфлікний період, тому що зараз за цих умов уся відповідальність за руйнування на цій території, загибелі людей, по суті, лягає на державу Україна. Це є аспект один законодавчий, інший - політичний. Про політичний можна багато чого говорити, але коли дійде справа до суду, як уже ми маємо приклад рішення Міжнародного суду, нам чітко сказали: "це політика, а це - право", - додав експерт.

Як повідомляв 5.UA, народний депутат Сергій Висоцький в ефірі програми "Інформаційний день" розповів, що передбачає концепція законопректу про реінтеграцію Донбасу, а також про її відмінності від того, що є зараз.

Попередній матеріал
Луценко: Кількість кримінальних правопорушень в Україні за останні 5 місяців зменшилася на 15 відсотків
Наступний матеріал
Луценко: Бізнес – це священна корова в Україні
Loading...
Досить відпочивати – треба працювати: депутат розповів, за які закони потрібно встигнути проголосувати до канікул

Досить відпочивати – треба працювати: депутат розповів, за які закони потрібно встигнути проголосувати до канікул

РФ витрачає на бойові дії на Донбасі 7,4% ВВП, виснажуючи свою економіку, медицину й освіту – ЗМІ

РФ витрачає на бойові дії на Донбасі 7,4% ВВП, виснажуючи свою економіку, медицину й освіту – ЗМІ

Тука розповів, скільки вже є коштів у Фонді по відновленню Донбасу

Тука розповів, скільки вже є коштів у Фонді по відновленню Донбасу