Лілія Гриневич
Лілія Гриневич 5 канал

Закон України про освіту не звужує, а збалансовує права нацменшин навчатися рідною мовою – Гриневич

  Для того щоби діти з національних меншин могли чудово володіти і рідною, і державною мовами, в Україні необхідно збалансувати в навчальному часі використання мов нацменшин та державної мови

  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що стаття 7 Закону України "Про освіту" не звужує, а збалансовує права нацменшин навчатися рідною та державною мовами. Про це Гриневич розповіла під час розгляду Конституційним судом у формі усного провадження справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності українській Конституції закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року № 2145–VIII, повідомляє "УНІАН".

  Відповідно до Конституції України, громадянам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою, чи на вивчення рідної мови у державних та комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

  "Таким чином, за умови збереження гарантій для національних меншин як щодо навчання рідною мовою на певних рівнях освіти та у певному обсязі, так і щодо вивчення рідної мови на інших рівнях освіти у державних та комунальних навчальних закладах, не відбувається звуження змісту конституційного права, передбаченого у статті 53 Конституції України. Натомість стаття 7 закону про освіту збалансовує можливості вивчення мов меншин або навчання ними без шкоди для державної мови та в інтересах дітей", – наголосила міністр.

  За її інформацією, для того, щоби діти з національних меншин могли чудово володіти і рідною, і державною мовами, в Україні необхідно збалансувати в навчальному часі використання мов нацменшин та державної мови.

  "Навчальний час для дітей шкільного віку обмежений, ми не можемо давати та нарощувати нескінченну кількість уроків. Ми повинні в межах навчального часу збалансувати використання і рідної, і державної мов", – додала вона.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні найближчим часом введуть інтернатуру для вчителів. Майбутні вчителі – як бюджетники, так і контрактники, повинні будуть відпрацювати рік у школі під керівництвом досвідчених наставників.

  Попередній матеріал
  Спрощення процесу ліцензування малих виробників вин підтримав Кабмін
  Наступний матеріал
  Нові члени ЦВК склали присягу та взялися до роботи
  Loading...

  Урочистості з нагоди Дня працівників освіти за участі Президента – трансляція

  Нобелівську премію з хімії отримано за дослідження ферментів та антитіл

  Навчання почалося у повному обсязі: чи отримали вже українські школи обіцяні підручники

  Роботи, авіатренажер та цифрофий планетарій: як минув Space Tech Fest у Житомирі

  "Арсенал Ідей": презентація проектів програми "Дитяча демократія" – завершено

  Кожна українська школа отримає абетки жестової мови – МОН