Перший пірат в Україні
Перший пірат в Україні СБУ

Захопив судно, яке мав охороняти: в Україні вперше в історії затримали "офіційного пірата"

Читайте по-русски
Оскільки події відбувалися у відкритому морі – чоловіка довго не могли притягнути до відповідальності

В Україні вперше в історії затримали чоловіка, якого підозрюють у піратстві (ч. 1 ст. 446 КК України). Він захопив судно в Індійському океані та чотири дні утримував команду.

Про це повідомляють пресслужби Офісу генпрокурора та Служби безпеки України.

Українець працював на іноземну охоронну компанію, яка несла службу в пірато-небезпечних районах судноплавства. У липні торік він зі зброєю прибув на одне із суден під прапором Маршаллових островів. Проте замість охорони – зі зброєю в руках вимагав від капітана змінити курс корабля та виплатити йому $500 тис.

Перший пірат в Україні
Перший пірат в УкраїніСБУ

За чотири дні представники судноплавної компанії погодилися виплатити зловмиснику $6 тис. в обмін на розблокування роботи судна. Але коли чоловік повернувся на плавучу базу охоронної компанії – він захопив її арсенал і вимагав $100 тис. від своїх роботодавців. Компанія викуп відмовилася давати та зупинила пірата силою.

Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності, бо на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави.

Із часу приїзду на Батьківщину чоловік кілька разів міняв паспорти і місця проживання. Правоохоронці провели обшуки у нього вдома та вручили підозру. Це перше кримінальне провадження в Україні, яке пов'язане з піратством у морі.

Читайте також: Недитяча історія Робінзона Крузо: як покарання безлюдним островом урятувало життя піратові-бунтареві

Попередній матеріал
Тонни батарейок і тисячі лампочок: у Харкові екобус збирає небезпечні відходи
Наступний матеріал
П'ятий етап вакцинації стартував: як це відбувається у столиці та які проблеми виникають – включення
Loading...