5 канал

"Закарпатське Божоле": В Ужгороді відбувається фестиваль молодого вина

У програмі свята – не лише дегустації, а й знайомство з історією виноробства в регіоні

Близько 400 видів молодого вина цьогорічного урожаю презентували на фестивалі «Закарпатське Божоле» в Ужгороді. На свято хмільного напою прибули з півсотні місцевих виноробів. Облаштували дегустацію та ярмарок у місцевій пам'ятці архітектури – стародавньому винному льосі "Совине гніздо".

Михайло Герич виноробством займається 15 років. На цьогорічний фестиваль привіз 150 літрів молодого вина. Власноруч приготований напій називає лікарським засобом.

Він зауважує: «Тут більше вітамінів ніж у гранаті. У кого гемоглобін понижений, рекомендують це вино пити. Молоде вино дуже багато має вітамінів, амінокислот і так далі. І дуже хороше для здоров’я людей».

Посмакувати закарпатським вином на фестиваль завітали не лише місцеві, а й гості з інших регіонів України.

Петро, відвідувач фестивалю зі Львова, говорить: «Як на мене, Закарпаття, тур по Закарпаттю, обов’язково мусять включати до себе якісь такі гастрономічні речі. Тому що зрозуміти край, не попробувавши його кухні, – це, як на мене, неможливо».

Фестиваль влаштували у винних льохах "Совине гніздо". Організатори кажуть, півсотні виноробів виставили свою продукцію виключно з європейських сортів винограду. Найкраще вино визначатимуть відвідувачі.

Фестиваль "Закарпатське Божоле" відбувається від 2008 року. У програмі свята – не лише дегустації, а й знайомство з історією виноробства в регіоні та особливостями цього мистецтва.


Анна Малашенко, Максим Мегела, Ужгород , "5 канал"

Попередній матеріал
"Огидним" діям Асада і Росії в Алеппо нема виправдання – Білий дім 
Наступний матеріал
"Сяюча Рига": У столиці Латвії стартував масштабний фестиваль світла
Loading...

Вино, картини і люстри: що задекларував Арсен Аваков

У Франції вулиці міста затопило вином

В Японії на аукціоні за рекордну суму продали гроно найдорожчого у світі винограду