"Винне Різдво": у Франції відзначають свято молодого вина Beaujolais

5 канал

Традиція продавати "Божолє" виникла ще у ХІХ столітті. Тоді з комерційних міркувань винороби з Бургундії вирішили розпродавати молоде вино, яке швидко псувалося

У всьому світі відзначили свято молодого вина "Божолє" (Beaujolais). Особливо його шанують у Франції. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, День "Божолє нуво" (Beaujolais nouveau) припадає на третій четвер листопада. Саме у цей день у продаж надходить вино найсвіжішого врожаю із винограду сорту ґаме. Він найшвидше дозріває, тому його раніше збирають і переробляють.

Як зазначається, за смаковими якостями цей сорт і вина з нього поступаються іншим сортам бургундського та бордо. Втім, "Божолє" нуво має власний неповторний смак і своїх поціновувачів у цілому світі. Пити таке вино можна лише протягом кількох місяців після виробітку.

Додамо, що традиція продавати "Божолє" виникла ще у ХІХ столітті. Тоді з комерційних міркувань винороби з Бургундії вирішили розпродавати молоде вино, яке швидко псувалося. У ХХ столітті традиція перетворилася на свято, і не лише французьке, а й цілого світу.

"Для нас Божолє нуво – це свято на кшталт Різдва, такі ж веселі святкування. На рік їх буває усього три або чотири", – розповідає менеджер французького ресторану Амарі Дрейн.

Дивіться також: У Харкові на кулінарний фестиваль з'їхалися визнані шеф-кухарі з усього світу

ПРОКОМЕНТУЙТЕ