Микола Ілін та Ярослав Журавель
Микола Ілін та Ярослав Журавель Фото ВВС-Україна

Вбивство терористами медика Іліна і розвідника Журавля – у штабі ООС розповіли моторошні подробиці

Читайте по-русски
Увага, матеріал містить подробиці, які можуть шокувати

У командуванні ООС розповіли подробиці про загибель медика та смерть пораненого морського піхотинця, якого не змогли евакуювати з поля бою, де він і помер. Про це пише "BBC News Україна".

Що сталося з пораненим

13 липня при спробі евакуації загиблого розвідника в "сірій зоні" біля Зайцевого обстріляли групу, яка мала забрати тіло.

Українська сторона наполягає, що була домовленість про режим тиші, бійці мали білі каски – це ж підтверджують і кадри з дрона. Утім, групу обстріляли, на полі бою залишився поранений сержант Ярослав Журавель.

У командуванні ООС розповіли, що після цього українська сторона кілька разів зверталася через СММ ОБСЄ до проросійських формувань із тим, щоб забрати пораненого, який "мав відповідні білі позначки (це свідчило, він належить до евакуаційної групи)".

Утім, ворог відмовляв, і це не дало змоги вчасно провести пошуки та евакуацію.

"При цьому ворог самостійно здійснював пошук та затягував час. Свідоме затягування противником часу призвело до жахливих наслідків. Поранений військовослужбовець не отримав своєчасної медичної допомоги, в результаті чого стік кров'ю та загинув", – йдеться у відповіді командування ООС.

Що сталося з тілом медика

У командуванні ООС повідомили, що повернення тіл постійно затягувалось.

Тіла загиблих на момент передачі українській евакуаційній групі "Евакуація–200" мали незворотні трупні зміни, що може свідчити про те, що їх не зберігали за всіма правилами у моргу.

Самі загиблі були без своєї військової форми.

Крім того, тіло військового медика Миколи Іліна розрізали: "Незрозумілим і кричущим є факт відносно розтину тіла полеглого військового медика".

"Встановити, з якої зброї було вбито військового медика, за результатами судмедекспертизи було неможливо через те, що уражені органи та кістки, а також вбивчі елементи були вилучені представниками російсько-окупаційних військ у морзі Горлівки на тимчасово окупованій території Донецької області", – йдеться у повідомленні командування ООС.

Російська міна

У командуванні ООС також повідомляють, що група евакуації виявила російську протипіхотну міну ПОМ–2.

"Такі міни заборонені Оттавською конвенцією та виготовляються винятково в Російській Федерації. ПОМ–2 встановлюють дистанційно, вона має період самоліквідації від 4 до 100 годин", – йдеться у відповіді пресслужби ООС.

Такі міни ставлять за гранатометами РПГ–7, радіус суцільного ураження – до 16 метрів.

Російська міна, заборонена Оттавською конвенцією
Російська міна, заборонена Оттавською конвенцієюFacebook / Операція об\'єднаних сил

Міна спрацьовує у момент, коли людина зачепить одну з чотирьох тонких ниток, завдовжки до 10 метрів кожна.

"Використання збройними формування РФ ПОМ–2, з наданням фотодоказів міжнародним організаціям, нещодавно було зафіксовано і на території ЗАТ "Бахмутський аграрний союз", що розташоване буквально за декілька кілометрів від Зайцевого – у Новолуганському на Донеччині", – звертають увагу в командуванні ООС.

Росія заперечує участь своїх кадрових військових у війні на Донбасі, попри те, що з 2014 року українські військові брали у полон діючих російських військовослужбовців, а також виявляли озброєння, яке виробляють лише для російської армії.

У командуванні ООС звертають увагу, що ситуація з перешкоджанням пошукам пораненого і евакуації тіл суперечить Женевській конвенції про захист жертв війни.

Раніше у т. зв. "ДНР" заявляли про те, що українська евакуаційна група нібито рухалася без білих касок і упізнавальних знаків.

Читайте також: "Куди дрейфують ЗСУ при Зеленському?": ситуація з покинутим у "сірій зоні" військовим ганебна – Арестович

Попередній матеріал
З "Борисполя" можна вилетіти за цифровим паспортом у додатку "Дія" – Криклій пояснив, як це працює
Наступний матеріал
У центрі Києва біля готелю перевіряли підозрілий рюкзак
Loading...