Поранений військовий у "сірій зоні"
Поранений військовий у "сірій зоні" Скріншот відео

"Куди дрейфують ЗСУ при Зеленському?": ситуація з покинутим у "сірій зоні" військовим ганебна – Арестович

  Читайте по-русски
  "У послідовній серії епізодів, які там відбулися, було зроблено неправильно все, що можна", – каже аналітик

  Головнокомандувачі українського війська провалили операцію з порятунку військовослужбовця, який протягом 4 діб поранений без води залишався в "сірій зоні" Донбасу. Про це на своїй сторінці у Facebook написав військовий та політичний оглядач Олексій Арестович.

  Він нагадав, що етика військової служби передбачає забирати поранених і вбитих із поля бою за будь-яку ціну. І "ми її порушили".

  Далі наводимо текст без істотних змін:

  Всі біди від об'єктивної реальності. А вона така, що ми маємо в історії з солдатом, залишеним на нейтральній смузі, одну з найчорніших сторінок цієї війни.

  Справжня така, міцна ганьба.

  У послідовній серії епізодів, які там відбулися, було зроблено неправильно все, що можна, і ще парочку неправильностей придумали спеціально для нього.

  Розвал управління в бригаді. Потім ми довго брехали про те, як було, відмазуючись від розвалу. Потім туди з'їздив головнокомандувач ЗСУ. І, підозрюю, сам організовував евакуацію. А президент, який його послав, запевняв, що все під контролем.

  В результаті цієї організації чи то поранений, чи то вже мертвий солдат лежав на нейтральній смузі. Чотири дні. Або три. Або один. Але лежав. А потім нас смачно ткнули носом в реальність.

  Скільки не говори про монтаж і навмисне створення вражень з боку інформаційних служб противника, – ні бардака, що відбувається в нагрудній камері, ні факт залишення цим не заговориш. І тим більше не заговориш нашої брехні: чому немає оцінок подій від ОБСЄ? Якщо був реально режим "тиші", ОБСЄ першими повинні були б підтвердити його порушення росіянами.

  Що відбувається в Збройних силах? Не змогли організувати нормальну евакуацію, провалили дві спроби, брехали і дезінформували.

  Що відбувається в військово-політичному управлінні державою? Пряме втручання двох головнокомандувачів не тільки не змінило ситуації – воно її погіршило.

  Що відбувається в головах? У совісті? Логіка і етика військової служби передбачає, що свої поранені й убиті виносяться за всяку ціну. У кожній армії світу є не один, не два і не три епізоди, в яких для того, щоб винести не те що поранених – просто тіла, гинули нові солдати. Але виносили. Це – закон, який не обговорюється. Якщо так не чинити, не повертати своїх, ніхто більше не піде. Закон цей має таку силу, що ні конкретна ситуація, ніякі міжнародні договори, ні одна обставина в світі, не може служити виправданням для його порушення. Ми – порушили.

  Що відбувається в Корпусі морської піхоти? І я повторюю своє запитання: куди дрейфують Збройні сили при Зеленському і Хомчаку? В розвал, дезорганізацію і деморалізацію?

  Попередній матеріал
  Вперше за понад три місяці карантину до Уханю приїхали туристи
  Наступний матеріал
  Варшавський суд арештував екскерівника "Укравтодору" на три місяці
  Loading...