Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

Загроза "вибухових темпів": у НАН попередили про зростання захворюваності на COVID-19

Читайте по-русски
У НАН викликає стурбованість те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники

В Україні завершилась фаза спадання захворюваності на COVID-19, почалось зростання та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання через штам "Дельта". Про це мовиться в огляді поточної епідемічної ситуації в Україні від Національної академії наук України.

Зокрема, у НАН вказують, що наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні.

"На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму "Дельта", – мовиться в огляді.

У НАН викликає стурбованість те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники, що показують епідемічну динаміку найшвидше: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.

При цьому число позитивних ПЛР-тестів – ймовірно, найоперативніший із показників – за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно – на 4,9% і 7,3%, відповідно.

Науковці відзначають, що хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися останніми днями, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою.

Водночас щоденне число летальних випадків незначно знизилось в середньому за тиждень.

Також вказується, що з погляду груп регіонів, майже весь тижневий приріст загальнонаціональної захворюваності зосереджувався у групі "Південь", причому левова частка приросту припадає на Одеську область. Наприклад, за тиждень у цій групі було зафіксовано на 38% більше хворих, ніж тижнем раніше.

Нагадаємо, від середи, 21 липня, в Україні розпочинається п'ятий етап вакцинації від коронавірусу. Мовиться про початок останнього етапу, прописаного в національній дорожній карті з імунізації від COVID-19. Від цього моменту щепитися зможуть усі охочі – віком від 18 до 59 років.

Який вигляд має столичне метро у перший день локдауну – фотогалерея

метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро
метро
/
метро

Попередній матеріал
"Ми все більше віддаляємося від завершення цієї пандемії" – ВООЗ
Наступний матеріал
COVID-19 в Україні: за добу зафіксовано понад 600 нових хворих, одужало майже на 100 осіб менше
Loading...

В Україні скасували запис на вакцинацію від коронавірусу через "Дію"

В Україні від 21 липня стартує п'ятий і останній етап вакцинації від COVID-19

COVID-19 в Україні: за добу зафіксували майже 600 хворих, трохи менше людей одужало

Олімпіада-2020 у Токіо: кількість хворих на COVID-19 уже сягнула 60 осіб

Сезон відпусток: куди пускають українців і що для цього необхідно

МОЗ пропонує ввести самоізоляцію для невакцинованих при в'їзді в Україну