Загін морської охорони пройшов курс бойових плавців

Волонтери "Народного проекту" продовжують підтримувати підготовку військових водолазів

Маріупольський загін морської охорони пройшов інтенсивний двотижневий навчальний курс, повідомляють у центрі волонтерів "Народний проект". Інструктори включили до програми елементи, що використовуються при підготовці плавців у країнах НАТО.

Активісти пояснили: після окупації Криму ситуація з рівнем підготовленості кадрів стає ще важчою – на півострові залишились основні навчальні заклади. Допомогти військовим закрити прогалини у підготовці зголосились волонтери People’s Project у рамках проекту "Школа військових водолазів".

"Загін маріупольської морської охорони відповідає за безпеку акваторії, що знаходиться трохи більше, ніж за 10 кілометрів від лінії фронту. Самі військові розповідали, що не раз бачили катери РФ неподалік берега. За таких умов водолази повинні бути готові не тільки досліджувати та перевіряти акваторію на безпечність і відсутність вибухових речовин, а й рятувати поранених на воді", – розповіли волонтери.

/
/
/
/

Програма курсу складалася з теоретичної та практичної частини. Практичні навички відпрацьовували тиждень у басейні, а тиждень у відкритій воді в Азовському морі.

Значну частину практичних занять у басейні зайняв Акватлон. Волонтери кажуть: це досить молода дисципліна, винайдена у 80-х роках у СРСР, але дуже корисна, як частина загальної системи підготовки водолазів. "Завдяки змагальній складовій, акватлон не тільки підвищує фізичний рівень та витривалість плавців, адже всі змагання проводяться на затримці дихання, а й готує до нестандартних ситуацій під водою", – кажуть у "Народному проекті".

Також загін відпрацював вправи на вміння користуватися спорядженням під водою та стрес-тести. Волонтери зазначили: "Не менш важливою складовою успішної підготовки є навички командної роботи плавців. Довіряти один одному та працювати злагоджено під водою вкрай необхідно. Це не тільки збільшує ефективність виконання поставлених задач, це ще й запорука безпеки самих водолазів".

У "Народному проекті" підкреслили: незважаючи на складність програми підготовки і виснажливі тренування, водолази були дуже мотивовані і сповнені ентузіазму. "Таке ставлення до навчання не може не тішити тренерів. Адже неможливо навчити новому того, хто не готовий вчитися та докладати зусилля", – резюмували активісти People’s Project.

Попередній матеріал
Бойовики обстріляли житлові будинки в окупованій Горлівці
Наступний матеріал
Відео: у Криму окупаційна поліція з автоматами виганяє людей з пляжу

"Відправили на Донбас на практику" – волонтери зібрали чергові докази присутності вояків РФ на сході України

Київські волонтери закликають допомогти пораненим бійцям

Фонд допомоги армії розширює поле діяльності: волонтери шукають професіоналів

Волонтери показали відео, як українські бійці відбивають напад окупантів на Зайцеве

"Воїни світла": Волонтери яскравим відеороликом привітали військових моряків з Днем ВМС

Оборонцям Світлодарської дуги потрібні далекобійні тепловізори – волонтери