5 канал

У Мінекології пояснили, чому не контролюють незаконні вирубки лісів

В 2012 році Державне лісове агентство було перепідпорядковане Міністерству аграрної політики та продовольства України

Мінекології не має впливу на Державне агентство лісових ресурсів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць.

"Державне лісове агентство, яке по суті є агенцією, яка управляє одним із ключових природних ресурсів країни - лісами, не підпорядковане Міністерству екології та природних ресурсів. Ще в 2012 році Державне лісове агентство було перепідпорядковане Міністерству АПК ... сьогодні ми реального впливу на діяльність Державного агентства лісових ресурсів не маємо", - зазначила вона.

Зі слів заступника міністра екології та природних ресурсів, більшість вирубок лісів є незаконними, які, насправді, дуже складно проконтролювати через неналежне технічне оснащення.

"Існують офіційні прорахунки, те, що декларується Держлісгоспами, але більшість тих рубок, про які ми говоримо, чому вони такі катастрофічні наслідки завдають, вони не є законними. І дуже складно проконтролювати насправді. По-перше, важкодоступні місця. Навіть в національних природних парках і заповідниках активісти фіксують випадки рубок, хіба не суцільних, одразу з вивезенням за кордон деревини. Зафіксувати це співробітникам Державної екологічної інспекції на старих "Тавріях", "Нивах", які не можуть доїхати не те, що у важкодоступне місце, а за 50 метрів, дуже складно. Технічне оснащення неналежне абсолютно. В таких умовах працювати важко. Тому будь-які підрахунки, які робляться сьогодні, я особисто думаю, що вони не є адекватні", - зауважила вона.

Коломієць додала: "Якщо ми говоримо про незаконні вирубки, це питання до правоохоронних органів плюс Державна екологічна інспекція".

Нагадаємо, в районі проведення АТО Служба безпеки блокувала незаконну вирубку заповідника "Лісова перлина".

Попередній матеріал
У Рівненській області призначили нового начальника Національної поліції
Наступний матеріал
Силовики спіймали одесита, який вчинив два теракти у 2014 році
Теги:
Loading...

Мешканці селища Биківня вимагають припинити вирубку лісу під будівництво котеджу для родин загиблих бійців АТО

В Україні за 2015 рік незаконно вирубали лісів на суму 85 млн грн - Держлісагентство

Кияни захищають столітні дуби від вирубки [відео]