Стара в'язниця
Стара в'язниця 5 канал

Зачекалися інвесторів: ірпінську в'язницю втретє виставили на аукціон – яка ситуація по Україні

Читайте по-русски
Щоб привабити інвесторів, міністр навіть сам малював графіті у стилі відомого британського художника Бенксі

Порожні й уже без освітлення дисциплінарні ізолятори, поросле травою футбольне поле - загалом 8 гектарів, які стоять пусткою й занепадають. Розкидані кросівки й стоси книг - тут досі залишилися речі колишніх мешканців. Востаннє ув'язнені тут були 2019-го.Тоді їх розподілили до інших закладів, а сам Ірпінський виправний центр торік влітку виставили на продаж. Два кілометри від Києва, саме серце Коцюбинського, ділянка оточена новобудовами - ласий шматок для інвестора. Переконує селищний голова. Тільки от самі інвестори все ніяк не приходять.

"Дзвінки були, зацікавленість була. З нашого боку ми повністю будемо сприяти і, так скажимо, ублажать нашого інвестора", – каже селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш.

Чому досі ділянку не купили – загадка й для місцевих. Інвесторів тут зачекалися.

"А що ви б там хотіли бачити? Будинки. Житловий комплекс нормальний. Школу б вже пора будувати. Скільки народу тут, дітвори", – зауважує мешканець Коцюбинського Віктор.

"Тюрму ми канєшна пережили. Слава Богу, що її продають. Ми так думали, що її купили, але якась там в чомусь загвіздка", – вважає мешканка Коцюбинського Людмила.

Ірпінський виправний центр був першим, який вирішили пустити з молотка. Щоб привабити інвесторів, міністр навіть сам малював графіті у стилі відомого британського художника Бенксі. Ба більше – і ціну знижували. Та марно.

"Ми це не розцінюємо, як не успіх ідеї приватизації в'язниць. Наша ідея підготувати якомога більше об'єктів, в інвесторів буде більше вибору", – переконує заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Тепер роблять третю спробу продати установу на аукціоні.

"Аукціон відбудеться 26 жовтня і 220 мільйонів – це та ціна, на яку можуть розраховувати потенційні інвестори", – сказав заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошоленко.

"Всі кошти йдуть до державного бюджету, 30% іде до загального фонду державного фонду, а 70% до спеціального фонду державного бюджету для того, щоб покращувати в'язничну інфраструктуру, тобто це або будівництво нових слідчих ізоляторів. В першу чергу ізолятори нас цікавлять, бо там найгірші умови утримання і при цьому люди там тільки очікують на вирок суду", – пояснила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

У Мін'юсті твердять: СІЗО переповнені. І це не єдина проблема, каже Микола Карпюк - колишній бранець Кремля. Разом з іншими експолоненими Росії створили організацію, яка бореться з катуваннями в українських закладах позбавлення волі. Торік із ревізією були в Лук'янівському СІЗО.

"Грибок страшний і при цьому він вражає не лише тих, хто там сидить, але й тих, хто там працює. Знаєте, це ганьба України. Я пройшов ну дуже багато слідчих ізоляторів, ІВС, як в Росії це називається, і пересильних пунктів, ну умови там трішки кращі", – розповідає голова "Українського центру запобігання катуванням" Микола Карпюк.

"В багатьох слідчих ізоляторах, які давно збудовані, дуже є старими будівлями, там на стінах цвіль, грибок, невитравний. Ніякі капітальні ремонти його не видалять", – запевняє правозахисник Євген Захаров.

Правозахисники розповідають: були випадки, коли в'язнів спеціально відправляли в гірші камери, щоб у такий спосіб тиснути на них. Не через тиск, але через безвихідь у деяких закладах ув'язненим доводилося спати по черзі.

"Перенаселення є в тих слідчих ізоляторах, де умови утримання в деяких корпусах такі погані, що прокуратура заборони там вміщувати в'язнів. Наприклад, так трапилося у Херсонському слідчому ізоляторі. Там з чотирьох корпусів лише один працює", – каже правозахисник.

Продавати порожні в'язниці і СІЗО, нагадує правозахисник, почало ще попереднє керівництво Мін'юсту, але тоді охочих придбати не знайшлося. Черг не бачить і зараз. Втім є й успішна історія – з продажу львівської в'язниці вже спрямували кошти на проєктно-кошторисну документацію для нового львівського СІЗО.

Ірина Савич, Артур Волосов, "5 канал"

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Заради двох лампадок: нацгвардійці перекрили Бабин Яр, поки звідти не поїхав Зеленський
Наступний матеріал
Таліби забороняють афганцям голити бороду – як реагують місцеві перукарі
Loading...

ЄС відреагував на ув'язнення білоруських опозиціонерів Колесникової та Знака

Дістали звинувачення в "таємній змові": у Білорусі опозиціонерів Колесникову і Знака засудили до понад 10 років тюрми

Вбивство Мирослави Третяк на Харківщині: 13-річного підлітка визнали осудним і залишили під вартою

У Білорусі порушили справу проти дівчини вбитого в Києві голови "Білоруського дому" Шишова

У Росії засудили українця через нібито вивезення запчастин до ЗРК

Великий розпродаж: навіщо продавати занедбані тюрми