Максим Степанов
Максим Степанов 5 канал

"За це є відповідальність": у МОЗ прокоментували відмову двох міст від посилення карантину

  Читайте по-русски
  Степанов відреагував на відмову місцевої влади в Луцьку та Тернополі посилювати карантинні обмеження

  Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що йому прикро через те, що в Луцьку та Тернополі відмовилися посилювати карантинні обмеження за вимогами "червоної" зони карантину. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на брифінг міністра в рамках робочої поїздки до Львова.

  За словами міністра, ні назва міста, ні назва посади не є важливими. "Коли говорять, що "я не буду виконувати", то за це є відповідальність… Це ж не просто чиєсь бажання когось перевести в ту чи іншу зону. Це чітко визначено порядком, усіма протоколами, в який спосіб та яким чином переводиться в той чи інший рівень небезпеки, тому прикро, звичайно, що така реакція, що вони замість того, щоб подумати про здоров’я своїх громадян, починають переходити в іншу площину", – заявив він.

  Міністр сказав, що пояснюватиме рішення влади "будь-якій людині, від якої залежить здоров’я українців". Він наголосив, що критерії віднесення регіону до конкретної епідеміологічної зони однакові для всієї країни: "Ці критерії, які ми визначили на засіданні уряду 22 липня, одразу були відомі і одразу говорили, що всі цифри, на основі яких ми їх визначаємо, ми публікуємо, вони є відкриті і постійно є на сайті МОЗ, тут немає жодної політики", – пояснив Степанов.

  Він також наголосив, що МОЗ чітко визначає рівень небезпеки в тому чи іншому регіоні, адже робить це на основі конкретних цифр. Степанов додав, що право контролювати дотримання карантинних обмежень належить певним органам – Держпродспоживслужбі, Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужбі. "Я маю надію, що ми живемо в правовій державі та відповідно це буде контролюватися і це буде виконуватись нарешті будь-яким  міським головою чи будь-яким головою району. Тут немає жодної політики, бо тут мова про здоров’я та про життя", – підсумував він.

  Нагадаємо, у Тернополі та Луцьку відмовилися посилювати карантинні обмеження.

  Попередній матеріал
  "Менше, ніж очікували": Мінекономіки про падіння ВВП за пів року
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, чи закриватимуть храми через пандемію
  Loading...