Письменник Андрій Курков Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": письменник Андрій Курков у ефірі "5 каналу"

Бесіду дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

"Джимі Гендрикс гастролював у Львові, а от його літературний продюсер завітає до нашої студії. Може декілька слів про поета Леонарда Коена, а решта – про нас, про правду і кривду, про помсту і прощення, про корисних ідіотів, ідіоток і про купку людей серед них. Андрій Курков, наша літературна гордість, чиї книги в топ-10 євробестселерів, завітає на чайок", – анонсує зустріч із гостем автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 11 листопада, до програми "ЗА ЧАЙ.COM" о 23:10 на "5 каналі" завітає Андрій Курков – український письменник російського походження, журналіст та кіносценарист.

Дивіться також: Головатий: Лідери політсимпатій українців як були агентурою Кремля, такими й лишаються

Письменник Андрій КурковFacebook / За Чай.com

Довідка. Народився у російському селі Будогощ Ленінградської області, але з раннього дитинства живе в Києві. Після школи працював завклубом, завідувачем бібліотеки в санаторії в Пущі-Водиці, діловодом тощо. Закінчив курси перекладачів японської мови в Інституті інформації (що на "Либідській"). У 1983 р. закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. 

Працював випусковим редактором багатотиражки Київського політеха, редактором видавництва "Дніпро". У 24 роки пішов служити на альтернативну службу: з 1985 р. до 1987 р. служив охоронцем в Одеській виправній колонії.

Працював сценаристом на кіностудії О. Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 р. член англійського ПЕН-клубу. Член Спілки кінематографістів України (з 1993 р.) та Національної спілки письменників (з 1994р.). З 1998 р. – член Європейської кіноакадемії. З 1998 р. – постійний член журі премії Європейської кіноакадемії "Фелікс".

Одружений з ірландкою Елізабет Шарп (консультант у Британській раді в Україні).

Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей (книги перекладені 36 мовами). Куркова також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Є єдиним російськомовним письменником, чиї книжки потрапили в десятку європейських бестселерів. 

Як повідомляв 5.ua, Курков заявив, що Японія проводить паралель між окупацією Криму та Курил.

Нагадаємо, він також наголошував, що слід розрізняти російських і українських росіян.

Попередній матеріал
Окріп по-столичному: у середмісті Києва прорвало трубу з гарячою водою
Наступний матеріал
Напередодні Дня морської піхоти відбудеться благодійний концерт

Слід розрізняти російських і українських росіян – Курков

Курков: Японія проводить паралель між окупацією Криму та Курил

У США помер співак зі світовим ім'ям, якому належить легендарна пісня Hallelujah

"ЗА ЧАЙ.COM": Поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович в ефірі "5 каналу"