Йосип Зісельс
Йосип Зісельс uacrisis.org

"ЗА ЧАЙ.COM": Дисидент та громадський діяч Йосип Зісельс в ефірі "5 каналу"

  • Анонс
Бесіду про етнічну, релігійну та цивілізаційну складову в російсько-українській війні дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

"Дисидент та учасник Української Гельсінської спілки, в'язень совєтських таборів – це лише стрічка з великої біографії Йосипа Зісельса. Сьогодні – виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністської організації. Минулоріч Уряд делегував Йосипа Зісельса до конкурсної комісії з виборів директора Національного антикорупційного бюро України.

Про етнічну, релігійну та цивілізаційну складову в російсько-українській війні. Про те, чому Україна попсувала стосунки з Ізраїлем. Якщо окупований Донбас – це наш сектор Газа, то який ізраїльський досвід нам знадобиться", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 17 січня, у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" чаюватиме український громадський діяч і дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху Йосип Зісельс.

Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

5 канал

Довідка. Народився в Ташкенті в 1946 р. в сім'ї службовця. Закінчив фізичний факультет Чернівецького університету в 1969 р. У 1969–1970 служив у Військово-морському флоті СРСР.

З початку 1970-х співпрацював з єврейським і загальнодемократичним підпільними рухами в СРСР. У 1978 р. вступає в Українську Гельсінську групу. У тому ж році заарештований і засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії посиленого режиму за "наклепницькі вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад".

У 1984 р. заарештований у Чернівцях, знову засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії суворого режиму. У 1987 р. відмовився від запропонованої амністії, оскільки не хотів підписувати зобов'язання з відмовою від політичної діяльності.

У 1988 р. створює в Чернівцях першу єврейську організацію в Україні. У 1989 р. бере участь в створенні Ваада (Конфедерації єврейських організацій і общин) СРСР і стає його співголовою. Член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністській організації.

Голова Ваад України (з 1991 р.), виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України. Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України (КНГУ).

Нагороди: Премія Свободи (HIAS – 1991 р. США), орден "За заслуги" III ст. (2005 р.), орден "За мужність" I ст. (2006 р.), Jewish Destiny Award (AJC – 2012 р.)

Попередній матеріал
"Рух на Схід – посилення європейського сусідства": Порошенко з робочим візитом у Давосі
Наступний матеріал
У Європарламенті оберуть нового Президента
Loading...
У США на 95-му році життя помер український мовознавець, дисидент Святослав Караванський

У США на 95-му році життя помер український мовознавець, дисидент Святослав Караванський

На Дніпропетровщині вандали спаплюжили меморіальну дошку дисидентові Чорноволу

На Дніпропетровщині вандали спаплюжили меморіальну дошку дисидентові Чорноволу

Гельсінська група закликала продовжити дерусифікацію та декомунізацію в Україні

Гельсінська група закликала продовжити дерусифікацію та декомунізацію в Україні