Йосип Зісельс
Йосип Зісельс uacrisis.org

"ЗА ЧАЙ.COM": Дисидент та громадський діяч Йосип Зісельс в ефірі "5 каналу"

  • Анонс
Бесіду про етнічну, релігійну та цивілізаційну складову в російсько-українській війні дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

"Дисидент та учасник Української Гельсінської спілки, в'язень совєтських таборів – це лише стрічка з великої біографії Йосипа Зісельса. Сьогодні – виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністської організації. Минулоріч Уряд делегував Йосипа Зісельса до конкурсної комісії з виборів директора Національного антикорупційного бюро України.

Про етнічну, релігійну та цивілізаційну складову в російсько-українській війні. Про те, чому Україна попсувала стосунки з Ізраїлем. Якщо окупований Донбас – це наш сектор Газа, то який ізраїльський досвід нам знадобиться", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 17 січня, у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" чаюватиме український громадський діяч і дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху Йосип Зісельс.

Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

5 канал

Довідка. Народився в Ташкенті в 1946 р. в сім'ї службовця. Закінчив фізичний факультет Чернівецького університету в 1969 р. У 1969–1970 служив у Військово-морському флоті СРСР.

З початку 1970-х співпрацював з єврейським і загальнодемократичним підпільними рухами в СРСР. У 1978 р. вступає в Українську Гельсінську групу. У тому ж році заарештований і засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії посиленого режиму за "наклепницькі вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад".

У 1984 р. заарештований у Чернівцях, знову засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії суворого режиму. У 1987 р. відмовився від запропонованої амністії, оскільки не хотів підписувати зобов'язання з відмовою від політичної діяльності.

У 1988 р. створює в Чернівцях першу єврейську організацію в Україні. У 1989 р. бере участь в створенні Ваада (Конфедерації єврейських організацій і общин) СРСР і стає його співголовою. Член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністській організації.

Голова Ваад України (з 1991 р.), виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України. Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України (КНГУ).

Нагороди: Премія Свободи (HIAS – 1991 р. США), орден "За заслуги" III ст. (2005 р.), орден "За мужність" I ст. (2006 р.), Jewish Destiny Award (AJC – 2012 р.)

Попередній матеріал
"Рух на Схід – посилення європейського сусідства": Порошенко з робочим візитом у Давосі
Наступний матеріал
У Європарламенті оберуть нового Президента
Loading...

У США на 95-му році життя помер український мовознавець, дисидент Святослав Караванський

На Дніпропетровщині вандали спаплюжили меморіальну дошку дисидентові Чорноволу

Гельсінська група закликала продовжити дерусифікацію та декомунізацію в Україні