За благодійну допомогу постраждалим від повені стягують податки

  Кругообіг грошей у державі. Громадяни жертвують постраждалим від повеней, постраждалі - частково повертають отримане держбюджету. З’ясувалося - благодійність не може бути благодійною абсолютно - належні їй податки держава не забуває стягувати.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "На горе українців, постраждалих від стихії на західній Україні, відгукнулися тисячі співгромадян. Прості українці вже перерахували понад 16 мільйонів гривень благодійної допомоги. Але жертвам великої води мимоволі доводиться ділитися із державою. Адже кожен благодійний внесок - оподатковується".

  Допомогти тим, хто у воді, вирішила і киянка Алла Снігірь. Не вагаючись набрала з хатнього телефону номер благодійної лінії - його постійно крутять на телеканалах. Днями жінка отримала квитанцію від Укртелекому і була неприємно здивована.

  Алла Снігірь, пенсіонерка: "...и на квитанции вот такой казус. Я не поверила своим глазам, но тут явно написано: это акция "Повінь", 30 июля я перечислила 10 гривен. 8,33 с меня сняли на "Повінь", а 1,67, выходит, в воздух".

  Гривня 67 копійок Алли Снігірь пішли не у повітря, а до державного бюджету. Оподаткування з благодійних внесків забули зняти, пояснила міністр праці та соціальної політики. Тож навіть з найменшої пожертви, що надійшла на рахунки міністерства - 51 копійки від невідомого громадянина - стягнули податки. Той самий казус - із грішми, виділеними на нові будинки для жертв повені. Під час перерахування коштів на рахунки будівельних організацій, сума значно зменшується - і причина та сама.

  Людмила Денісова, міністр праці та соціальної політики: "Все эти вопросы, и хорошо, что вы мне его задали, мы обязательно вынесем завтра на рассмотрение правительства, чтоб решение в том числе по таким взносам было решено. На сегодняшний день вопрос остается открытым, и поэтому я не могу сказать, сколько денег по благотворительной помощи будет зачислено нам на счет".

  Киянка Алла Снігірь хотіла б перерахувати ще кількадесят гривень постраждалим. Але тепер - вагається. Міністр пообіцяла - у середу під час засідання уряду - помилку виправлять. Але вже стягнуті податки навряд чи повернуться постраждалим.

  Ольга Кошеленко, Олег Комар, 5 канал
  Попередній матеріал
  Буш засудив дії Росії у Грузії
  Наступний матеріал
  МВС: Україна готова прийняти біженців з Грузії
  Теги:
  Loading...