Ющенко й Тимошенко відвідали постраждалу від негоди Буковину (РЕПОРТАЖ)

  Україна продовжує долати наслідки катастрофічної повені на Західній Україні. Стихія забрала життя 38 людей, восьмеро з них - діти - це останні зведення Мінохорони здоров`я. У шести постраждалих регіонах досі залишаються підтопленими 49 населених пунктів і майже дві з половиною тисячі будинків. Президент, який відвідує Буковину пообіцяв - затоплені села відбудують вже за чотири-пять місяців. Постраждалі регіоні також відвідує Юлія Тимошенко.
  Іще кілька днів тому ці села змивало водою, сьогодні ж вони перетворилися на справжню Мекку для політиків. З відвідинами до Чернівецької області прибули: Президент, прем`єр, та ще й міністр оборони з почтом. На людей подивитися, новими обіцянками заспокоїти.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Я хотів би сказати кожній родині - цю роботу ми зробимо. За 4 місяці ви отримаєте житло, краще від того, яке було зруйноване. І ви вселитеся і будете горді за те, що в такі часи, коли ви залишилися без, можливо самого святого - своєї домівки - на допомогу вам прийшла вся країна".

  Не відстає від Президента і прем`єр. Під час мандрівки на затоплений Захід вона і на гелікоптері літає, і в хати затоплені заходить, і цілуватися з бабусями не цурається. Постраждалі намагаються привернути увагу можновладиці, хто як може. І розповісти одразу про всі власні проблеми - з надією, що вони одразу вирішаться.

  Юлія тимошенко без вагань обіцяє зробити "все для всіх". І хазяйновито сварить місцевих чиновників.

  На ремонт цієї оселі місцеві посадовці виділили лише 1000 грн. Зараз тут мешкати неможливо: стіни і стеля зруйновані. Така картина у селі Кам`янка - буденна річ. І тисяча гривень для всіх однакова. Тимошенко - незадоволена.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Мене не влаштовує, як зараз відшкодовують людям збитки. Я пройшлася сьогодні по хатам, по городам, я послухала сьогодні людей, я порівняла, скільки місцева влада визначила зараз аванс за збитки, скільки реально вони отримали, і скільки реально вони збитки понесли. Можу сказати, що робиться все по відношенню до людей не чесно. Потрібно допрацьовувати".

  Переймаються посадовці не лише зруйнованими хатами, а й дорогами. У півтора мільярда гривень оцінив збитки від повені для автошляхів міністр транспорту та зв`язку Йосип Вінський. Ще півмільярда, за його словами, коштуватиме лагодження залізниці. Міністр транспорту за Президентом на Буковину не поїхав, а віддав перевагу Івано-Франківській області. Там уже відновлено проїзд 20-ма мостами. Загалом на відновлення мостів і доріг у новому бюджеті Кабмін передбачив понад мільярд грн. Але і такі гроші, за словами міністра, усіх проблем не вирішать. Країні потрібна допомога. І не будь-яка, а цілком конкретна.

  Йосип Вінський, Міністр транспорту та зв`язку: "Ми не будемо просити...щоб нам давали допомогу, як державам третього світу, да там колготки, футболки і таке все інше. Ми вважаємо, що якщо допомога буде, то вона носитиме, перш за все, фінансовий характер, тобто, це мають бути живі гроші. або техніка і обладнання, які дають можливість на нормальному рівні забезпечувати технологію пробедення відповідних робіт".

  За останніми даними, від руйнівної стихії в 6 областях Західної України загалом постраждали майже півтисячі людей, загинули та зникли безвiсти 38 осiб, з них - восьмеро дiтей. Ушкоджено понад 120 км доріг. 49 населених пунктів досі залишаються підтопленими.

  Ольга Бондаренко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Невідомі намагалися захопити Управління земресурсів Києво-Святошинського району
  Наступний матеріал
  Поруч з пам`ятником Героям Крут відкриють музей (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...