Поруч з пам`ятником Героям Крут відкриють музей (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  На Чернігівщині поруч із пам`ятником Героям Крут з`явиться новий музей. Розмістять його у вагонах, схожих на ті, в яких їхали на захист України 300 студентів та гімназистів 1918-го року. У музеї-потязі демонструватимуть не лише документи та унікальні відеокадри, а й відтворять солдатську кухню і побут того часу. А ще там чергуватиме охорона - адже пам`ятник Героям Крут уже тричі паплюжили.
  Ці вісім вагонів стануть Національним музеєм України. Вони стоятимуть у Крутах на згадку про студентів, яких на поїзді зі зброєю привезли боронити Україну від більшовиків. У пошуку справжніх вагонів того часу ініціаторам встановолення меморіалу допомогло Міністерство транспорту.

  Анатолій Гайдамака, автор ідеї: "Нема, це останні вагони, по всій Україні нема більше. Пропонували 40-х років, післявоєнних, а от 20-х дуже складно було знайти".

  Уже кілька місяців вагони реставрують. Десятки років вони не знали дороги і за цей час перетворилися на справжній смітник.

  Анатолій Гайдамака, автор ідеї: "Привезли нам гниляччя, скільки сміття було - більше ніж ці вагони, а треба ж було зберегти історичність, все що могли - зберегли".

  Після чищення - повернення у минуле. Реставратори всередині оббили їх деревом, як це робили сто років тому, пофарбували підлогу. Для кращого розуміння епохи туристами залишили вошебійку.

  Борис Дедов, співавтор проекту: "Даже оставили надпись "Дизраствор". Тут паром обрабатывали людей, а выходили отсюда. Это война - тиф и воши. Вошебойка в хозяйстве вещи незаменимая".

  Буде в експозиції і справжня солдатська кухня. Тут можна буде і чай нагріти, і руки вимити теплою водою, адже у наступному вагоні на туристів чекатиме історія. На прожекторі крутитимуть документальні фільми, на полицях - лежатимуть документи.

  Валерій Сарана, директор дирекції будівництва Меморіального комплексу памяті героїв Крут: "За радянські часи всі спогади та матеріали про Крути або глибоко ховали, або знищували. Документів дуже мало. Але дещо ми знайшли. Наприклад, унікальний документ-наказ 43-44 років по загону УПА про святкування 29 січня День героїв Крут".

  Автори Меморіалу вже нині побоюються вандалів. Тричі пам`ятник героям Крут обливали фарбою. Тому тепер в одному з вагонів Музею чатуватиме охорона. Цілодобово вона стежатиме за зображенням на моніторах від 16 відеокамер.

  Алла Скорик, Костянтин Сіліченко, Чернігівщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.04Мб)
  Попередній матеріал
  Ющенко й Тимошенко відвідали постраждалу від негоди Буковину (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Торнадо у Франції - 3 людини загинули
  Теги:
  Loading...