Україну оголосили світовим лідером з арештів та викрадень журналістів

  В 2014 році Україна стала лідером серед країн світу за кількістю викрадених та заарештованих представників засобів масової інформації.

  Як сказано у звіті організації "Репортери без кордонів", за останній рік в Україні викрали 33 журналіста: в основному під час подій на Майдані, на Донбасі, де тривають бойові дії, і в Криму, повідомляє видання ZN.UA.

  Друге місце за кількістю викрадень займає Лівія - 29 журналістів, третє - Сирія, де в 2014 році викрадено 27 представників ЗМІ.

  Крім того, за даними організації, Україна очолила список країн, в яких було заарештовано найбільшу кількість працівників медіа - 47 осіб. Друге місце займає Єгипет - 46, третє Сирія - 45.

  Також Україна опинилася на третьому місці за кількістю вбивств журналістів - 6 осіб. На першому місці Сирія - 15 вбитих, на другому Палестина - 7.

  Добнасс також увійшов до списку найбільш небезпечних для працівників ЗМІ місць на планеті спільно з Ісламським державою, східної Лівією, Белуджистаном (провінція Пакистану) і Антиокією (Колумбія).

  "Окуповані частини Донецької та Луганської областей стали вкрай небезпечними після початку збройного конфлікту в квітні 2014 року. З травня по серпень там було вбито шість журналістів. Зараз бої стали менш інтенсивним, і захоплення заручників та довільні арешти носять менш систематичний характер. Тим не менш, велика кількість контрольно-пропускних пунктів і патрулів все ще небезпечна для пересування журналістів. до журналістів ставляться з підозрою, чинять тиск і залякують. Найбільш вразливими є місцеві журналісти: їм загрожують, вони піддаються цензурі, а їх офіси розграбовані", - наголошується у звіті "Репортерів без кордонів".

  Нагадаємо, 14 грудня турецька поліція заарештувала понад 30 журналістів, менеджерів та інших медійників, після обшуків в офісах загальнонаціональної телекомпанії та газети.

  Ці медіа пов'язують із головним опозиціонером країни Фетхуллахом Ґюленом. Обшуки провели у Стамбулі та ще 12 турецьких містах.

  Усі затримані журналісти активно висвітлювали корупційний скандал, що спалахнув минулого року, коли ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що наближені до президента Ердогана посадові особи брали хабарі й розкрадали державні кошти. Сам Ердоган такі повідомлення назвав наклепом і розпочав переслідування прихильників Фетхулаха Гюлена.

  Попередній матеріал
  Коаліція створить ТСК для внесення змін до Конституції
  Наступний матеріал
  Російський рубль упав до 100 одиниць за 1 євро

  Європа обурена арештами журналістів в Туреччині

  В Туреччині заарештували більше 30 опозиційних журналістів

  Журналісти "5 каналу" стали свідками боїв у селі Піски

  Журналісти "5 каналу" зустрілись з бійцями, які знищили 3 російські танки