Євстратій Зоря
Євстратій Зоря 5 канал

Євстратій Зоря – про інформацію в ЗМІ: "УПЦ КП братиме участь у Соборі, пристрасті ж розбурхують опоненти Президента через політичні мотиви"

  Пропозиція з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення, наголосили в УПЦ КП

  В УПЦ КП заявили, що готуються до Об'єднавчого собору зі створення помісної Української Православної Церкви, в якому братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни. Про це заявив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook.

  "Враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія - зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності", – наголосив Зоря.

  Він пояснив: "Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія, в роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни. Наявність пропозицій з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх".

  Євстратій Зоря додав, що в УПЦ КП конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно.

  "Ті питання, які є в компетенції винятково Собору, відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається", – резюмував речник УПЦ КП.

  Додамо, що сьогодні раніше у ЗМІ з'явилося інформація, що нібито глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що є питання, у яких він не погоджується з Константинополем.

  Нагадаємо, 15 грудня відбудеться Об'єднавчий собор Української Православної Церкви щодо автокефалії.

  Як повідомляв 5.UA, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.

  Попередній матеріал
  Єврокомісар розповів, як Росія готувалася до нападу в Керченській протоці
  Наступний матеріал
  В Україні оголосили штормове попередження: в низці областей – хуртовини
  Loading...

  Євстратій Зоря прокоментував заборону Польської церкви молитовних контактів із УПЦ КП та УАПЦ

  "Не вдягайте вінець на ноги": в УПЦ КП спростували чутки про дату Об'єднавчого Собору

  В УПЦ КП прокоментували інформацію про "перенесення Різдва"

  УПЦ КП скликає Архієрейський собор: прийматимуть рішення щодо Об'єднавчого собору

  УПЦ Московського Патріархату відмовилася від участі в Об'єднавчому соборі

  З'явився офіційний коментар УПЦ КП за підсумками засідання Вселенського Патріархату