Філарет у Тернополі
Філарет у Тернополі 5 канал

Понад 50 архієреїв візьмуть участь в Об'єднавчому соборі – Філарет

В УПЦ Київського Патріархату попереджають: під час проведення собору можливі провокації Москви

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що в Об'єднавчому соборі щодо створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні візьмуть участь понад 50 архієреїв, повідомив "УНІАН".

Розглядатимуть на ньому питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Православної Церкви в Україні. 

Найбільше представництво на архієрейському Соборі матиме УПЦ КП – 40 архієреїв. Українську автокефальну Церкву представлятимуть 12 архієреїв і три чи чотири представники будуть від УПЦ Московського Патріархату.

Крім того, Філарет наголосив, що зараз йде шалена боротьба, щоб Церкви не об’єдналися і Українська Церква не була визнана.

"Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що Патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме", – наголосив священнослужитель.

На Об'єднавчому соборі розглядатимуть питання об’єднання Церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної Православної Церкви в Україні.

Філарет не виключає провокації з боку Москви напередодні Об'єднавчого Собору, запланованого на 15 грудня. Про це він заявив під час робочої поїздки до Чернігова, відповідаючи на запитання журналістів про свою роль у створенні Помісної Православної Церкві. Утім, закликає вірян бути у спокої.

"Ми будемо автокефальною Церквою, яка увійде в сім'ю інших православних Церков і не будуть нас уже називати розкольниками, схизматиками. Але на що я хотів звернути увагу вашу – зараз іде шалена боротьба, щоб цього не сталося. Щоб Церкви не об'єдналися і щоб не була визнана Українська Церква. І все це робить Москва, але через наших українських прислужників. І тому розповсюджують оці чутки, що Патріарх не буде балотуватися і піде у відставку – все це неправда. Архієрейський собор – будуть брати участь архієреї Київського Патріархату – їх більше 40", – зазначив предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Нагадаємо: Об'єднавчий собор Української Православної Церкви відбудеться 15 грудня 2018 року.

Попередній матеріал
Геращенко підтвердила формат і готовність України до обміну задля визволення моряків
Наступний матеріал
Розгатили ще й студійне обладнання: депутати Барна та Левченко влаштували бійку в прямому ефірі
Loading...

Філарет: Після отримання автокефалії московського духу в Україні не буде

Недопустимо, щоб зміни в Церкві використали недоброзичливці – Філарет

УПЦ Московського Патріархату відмовилася від участі в Об'єднавчому соборі

У Московському Патріархаті питання автокефалії обговорюють – Євстратій Зоря

З'явився офіційний коментар УПЦ КП за підсумками засідання Вселенського Патріархату

Філарет прокоментував можливість свого обрання предстоятелем Української Помісної Церкви