Євросуд став на захист донеччанина (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  4 тисячі євро за 7 років без вироку. Європейський суд із прав людини зобов`язав Україну виплатити моральну шкоду за надто тривале перебування донеччанина у слідчому ізоляторі. У рішенні вказано - затримання людини понаднормово в СІЗО є порушенням Конвенції про захист прав людини.

  Юлія Божко, 5 канал: "Сім`я Москаленків зараз найняла вже дев`ятого адвоката. Жоден з попередніх так не зміг добитися для їхнього сина ані оголошення вироку ані звільнення. Розгляд справи триває вже 7 років".

  Олександр Москаленко, батько затриманого: "За семь лет куда я только не писал. Вот видите - целые тома, это только часть. Больше двадцати пачек по 500 листов я разослал во все инстанции".

  Його сина Олексія Москаленка у 2003-му засудили до 15-ти років за ґратами за вбивство. Цей вирок він оскаржив, справу передали на дорозслідування. І з того часу - а це вже 7 років - Олексій Москаленко у слідчому ізоляторі. Хоча максимальний термін перебування у СІЗО - 2 місяці, за умови подовження термінів - півтора року. У Департаменті із виконання покарань пояснюють - причина в недосконалості законодавства.

  Михайло Матангін, начальник відділу управління Державного департаменту України з питань виконання покарання в Донецькій області: "Людей содержится в изоляторе более 3 тысяч. Численность растет. Желательно, чтобы все процессуальные органы соблюдались, и суд принимал решения и не было таких длительных затяжек как 6-7 лет".

  4 тисячі євро від держави України Олексій Москаленко зможе отримати вже через 3 місяці. Для Донецької області рішення Європейського суду про відшкодування за моральний збиток, завданий затягуванням у розгляді справи, - випадок безпрецедентний.

  Катерина Жемеріка, начальник відділу з питань правової допомоги виконання конвенцій угод управління юстиції в Донецькій області: "Сроки исполнения ЕС - 3 месяца. Если этот срок превышает 3 месяца, то на сумму сатисфакции начисляется пеня. В зависимости от того какая сумма предусмотрена решением".

  Родина Москаленків рішенням Стразбурзького суду задоволена лише частково. Батьки твердять - вони просили сина звільнити і визнати, що він у СІЗО незаконно. Втім Євросуд зацікавили лише терміни його перебування у місці попереднього ув`язнення.

  Олександр Москаленко, батько затриманого: "Что такое 4 тысячи... Миллиарды нужны, разорить это государство. Это не государство - это блатхата".

  Точку в справі Олексія Москаленка може поставити Верховний суд України, слухання у цій справі призначено на 29 липня.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Курахове, Донеччина, 5 канал  Попередній матеріал
  Хорошковський відповів колективу "5 каналу"
  Наступний матеріал
  Герман буде радитись з Президентом щодо ситуації на "5 каналі"
  Теги: