Американських солдатів не буде. Натомість на фронті можуть з'явитися військові інших країн. Про миротворців, питання яких тепер готова обговорювати Європа. Про думки із Лондону та Мадриду. І про російську Кубань, яка вкотре відчула санкції, запроваджені українськими дронами. Хроніка подій 1090-го дня Великої війни – в огляді від Олексія Пасака.
Якщо Джон із Каліфорнії вже не хоче захищати свободу – це робитиме Джон із Ліверпуля. Після крижаної критики з боку США на Мюнхенській безпековій конференції – Європа стрімко намагається врегулювати питання безпеки. Позапланова зустріч у Парижі за участю лідерів країн. Ключова тема – захист України після укладання мирної угоди. Зокрема і європейським миротворчим контингентом. Як заявляє видання The Washington Post – поки що Старий Світ узгодив лише символічне посилення. Кілька бригад – загалом щонайбільше до 30-ти тисяч військових. 10 тисяч – готова доправити Франція. Про готовність залучити власних солдатів напередодні у статті для The Telegraph – говорив британський прем’єр.
"Ми стоїмо перед викликом для цілого покоління, коли йдеться про національну безпеку. Очевидно, що нагальним питанням є майбутнє України. І ми маємо створити для України найсильнішу позицію, хоч би що сталося далі. Переконатися, якщо буде мир, а ми всі прагнемо миру, то він буде тривалим. Я думаю, що тут є і важливіша історія, яка полягає в тому, що йдеться не лише про лінію українського фронту. Це лінія фронту Європи і Сполученого Королівства. Йдеться про нашу національну безпеку. Я вважаю, що ми повинні робити більше. Ми повинні зробити крок уперед", – заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
Крок уперед, але точно не в шанці під Покровськом. Медіа зазначають, що наразі європейці не бачать потреби стримувати лінію фронту власними солдатами. Їх розташують у тилових районах. Але з умовою постійної готовності стати до бою. За океаном інше бачення. Новий Білий дім не вірить, що лише Європи буде достатньо. Видання The Economist заявляє, що Вашингтон міркує про залучення військових з інших частин світу. Як-от – Китаю чи Бразилії. Європейські ініціативи – не надто гаряче сприймають сусіди. Мир Європі потрібен, а ось щодо миротворців – у Мадриді, зокрема, не надто впевнені.
"У ці хвилини зарано говорити про розгортання військ в Україні. Наразі миру немає, і зусилля повинні спрямовуватися на якнайшвидше досягнення миру. Очевидно, що європейці завжди прагнули миру. Якби це залежало лише від європейців і українців, ця війна ніколи б не почалася", – зазначив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альварес.
Але війна триває. Сили спеціальних операцій та Служба безпеки України влаштували нову діпстрайк-атаку на російську нафтопереробку. Під ударом дронів – об’єкти в Краснодарському краї. 20 вибухів на Ільському нафтопереробному заводі. Цього місяця це вже другий удар по підприємству. Інший уражений об’єкт – нафтоперекачувальна станція "Кропоткінська". І поки союзники обіцяють посилення санкцій проти росії – українські дрони в щоденному режимі ці санкції запроваджують.
Олексій Пасак, "5 канал"
Читайте також: У США розглядають відправку до України миротворців не тільки з Європи – про які країни йдеться.
Як повідомляв 5.UA, Зеленський після консультацій з українськими військовими озвучив необхідну кількість миротворців.
Нагадаємо, раніше у Швеції озвучили умову, за якої відправлять миротворців до України.
Читайте також: Британія готова відправити свої війська до України – Стармер.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.