Єврокомісія: в Україні порушуються права людини і посилюється корупція

  В Україні погіршується ситуація з дотриманням прав людини і відсутні результати у боротьбі з корупцією. Про це йдеться у щорічному звіті Європейської комісії про реалізацію європейської політики сусідства в Україні за минулий рік.
  Євросоюз, зокрема, висловив стурбованість з приводу зниження рівня поваги до свобод і демократії в Україні. В країні за минулий рік зросла кількість насильства над журналістами та їхнього залякування. Водночас, не досягнуто помітних успіхів в розслідуванні таких випадків, зокрема - зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва. Крім того, у звіті зазначено, що українські громадські організації і опозиційні партії скаржаться на обмеження свободи зібрань. Водночас, європейська комісія відзначає позитивні кроки України в реформуванні системи державного управління. Також певного прогресу досягнуто у питаннях посилення місцевого самоврядування. 

  Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Голова представництва Європейської комісії в Україні: "У політичній галузі менше позитивних зрушень. В Україні зафіксовані прояви зневаги до фундаментальних свобод, зокрема - до свободи мас-медіа, свободи зібрань і демократичних стандартів. Вибори до місцевих рад критикували міжнародні спостерігачі через неякісну правову структуру та слабке адміністрування виборчої процедури. Ухвалення виборчого кодексу, що відповідає європейським стандартам та підтримується основними політичними силами, є дуже важливим для забезпечення демократичності майбутніх виборів в Україні".

  На своєму сайті МЗС України вже прокоментувало звіт Євросоюзу. У повідомленні не йдеться про критичні зауваження з приводу недотримання прав людини та боротьби з корупцією. Українське відомство тільки назвало доповідь "важливим етапом всеохоплюючого обговорення удосконалення Європейської політики добросусідства".
  Попередній матеріал
  Попереднє слухання справи Пукача перенесли на 16 червня
  Наступний матеріал
  Затриманого у Сербії Ратко Младича відправили до Гааги [репортаж, відео]
  Теги: