"Євробачення"
"Євробачення" ebu.ch

"Євробачення": чому гурт "Go_A" прибрав з пісні слова про "порвану зелену шубу" – сюжет

Читайте по-русски
Фінал конкурсу має відбутися 22 травня

Від "Ми не хочемо Путіна" до "Раша гудбай". Політичні скандали на конкурсі "Євробачення" – не рідкість. Кілька таких трапилося вже і цьогоріч. Зокрема, гурт "Go_A", який представлятиме Україну на конкурсі, прибрав із пісні рядки про порвану зелену шубу. Як учасники готуються до "Євробачення" та чим нас здивує пісенний конкурс, дізнавався журналіст "5 каналу".

2009-го Грузія хотіла брати участь у "Євробаченні" з піснею We Don't Wanna Put In, назву якої на слух можна перекласти як "Ми не хочемо Путіна". До речі, конкурс тоді відбувався у Москві, грузинам сказали міняти пісню, а ті відмовились і не поїхали. А перед тим – 2007-го Вєрка Сердючка на всю Європу заспівала "Лаша тумбай", утім публіка почула "Раша гудбай". У результаті – купа хейту від російських ЗМІ та 2 місце на конкурсі.

Політичні скандали трапляються на "Євробаченні" чи не щороку. Кілька таких сталося і у 2021-му. Приміром, конкурсна пісня Білорусі. Кого і чого хотіли навчити учасники гурту "Галаси з мєста" – достеменно невідомо. Натомість відомо, що вони неодноразово виступали на підтримку Олександра Лукашенка та скаржилися на розпад Радянського Союзу. Самі ж білоруси вибором пісні для "Євробачення" обурені.

Та пісня на всю Європу не пролунає. Організатори "Євробачення" попросили Білоруську телерадіокомпанію замінити композицію, оскільки вона "ставить під питання неполітичний характер конкурсу". Відеокліп уже навіть видалили з Youtube-сторінки конкурсу.

А от конкурсна пісня Russian woman, або "Російська жінка" від співачки Маніжи, яка родом із Татарстану, – навпаки, засіла у трендах Youtube. Композиція б'є рекорди і за переглядами, і за кількістю дизлайків. У Росії цьогоріч чи не вперше провели відбір на "Євробачення". Щоправда, фанати конкурсу вже мають сумніви щодо чесності відбору у своїй країні.

"Я вважаю, що це сфабрикований національний відбір. Як тільки оголосили на "1 каналі" учасника, який зайняв 1-ше місце, відразу ж з'явилася величезна стаття на 15 тис. знаків на сайті "Євробачення" з повною історією життя Маніжі, з рекомендаціями, звідки ця пісня і що вона означає. Ви прекрасно розумієте, до чого я веду", – заявив Youtube-блогер RAMusic Рамін Абдулаєв.

Ведучий "Євробачення" у 2017 році у Києві Тімур Мірошниченко зауважує: "Вони вирішили зробити ось цей абсурд. Там, у принципі, відбори відбуваються далеко від того, як ми звикли. Коли є воля народу, хочемо, подобається. Там все ж по-іншому відбувається. Я навіть не стільки за відбір, скільки за вибір. Бо це просто жесть якась".

А от представники України – гурт "Go_A" вже презентували нову версію кліпу на пісню "Шум". А ще змінили текст. Із політичних міркувань чи ні, але прибрали рядки про те, що дівчата порвали зелену шубу. Натомість замінили їх іншою частиною з тієї ж народної пісні.

"Ми гурт, який позиціонує себе як музиканти, які беруть народні пісні, їх відновлюють. Всі веснянки майже починалися з весняночки-паняночки. Ми паняночку прибрали, щоб до нас не причепилися, але ну все одно, ви ж розумієте, що із пісні слів не викинеш", – акцентує увагу солістка гурту "Go_A" Катерина Павленко.

Фінал "Євробачення" має відбутися 22 травня, букмекери вже роблять свої ставки. Нині Україна в їхніх очах має не досить великі шанси на перемогу.

"Україна 19-та у списку. Це не факт, що 19-те місце, але ймовірність перемоги десь у районі 19-го місця. Букмекери, звісно, не кожного року чітко вгадують своїх фаворитів, своїх переможців. Це було неодноразово", – додає Тімур Мірошниченко.

Переможниця "Євробачення" у 2016 році Джамала акцентує увагу: "Коли я їхала з піснею "1944", ми теж були там у 20-х рядках. Але після першої репетиції ми злетіли до 3-го місця".

А в результаті – перемогли. І це попри те, що Джамалу теж звинувачували у політизації конкурсу. Бо після анексії Росією Криму, заспівала рідною кримськотатарською мовою. Утім це лише допомогло Джамалі вдало виступити та в останні хвилини голосування обійти росіян.

Юрій Пугач, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ веде розслідування через незаконний візит до Криму 60 російських артистів
Наступний матеріал
"Це інформаційна війна": боксер Усик відреагував на свою появу у фільмі Оксани Марченко
Loading...

Гурт Go_A, який представлятиме Україну на "Євробаченні", показав фінальну версію пісні

Цьогоріч гурт Gо_A представлятиме Україну на "Євробаченні" з піснею "Шум"

Стали відомі дати фіналів "Євробачення-2021"

Стало відомо, де відбудеться "Євробачення-2021"

"Євробачення-2020": перший концерт провели онлайн – разом з Україною свої пісні представили ще 16 країн

В Нідерландах замість "Євробачення" проведуть альтернативне шоу