Фото Адміністрація президента

АП: Питання про безвіз для України може з'явитися на порядку денному Європарламенту за кілька днів до сесії

  Заступник глави АП пояснив, чому голосування про безвіз для України могли не включити до порядку денного Європарламенту

  Питання про введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом може бути внесено до порядку денного Європейського Парламенту за кілька днів до пленарної сесії, заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв агентству "Інтерфакс-Україна".

  "Відсутність на нинішньому етапі цього питання (про введення безвізового режиму з ЄС для українських громадян) в порядку денному Європарламенту зовсім не означає, що його не буде розглянуто у визначені часові рамки. Слід розуміти, що порядок денний – це живий документ. Остаточного вигляду він набуває за лічені дні до пленарної сесії, коли до нього додаються питання, за якими були досягнуті політичні домовленості в останній момент", – повідомив Єлісєєв, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", чи варто очікувати нову дату запровадження безвізового режиму для українських громадян, оскільки на порядку денному Європейського Парламенту це питання досі не значиться.

  У цьому контексті, за словами Єлісєєва, вкрай важливим є наявність з боку Європейського Союзу політичної волі прийняти відповідне рішення. "Поки що підстав сумніватися в зворотному у нас немає, і це було підтверджено під час інтенсивних телефонних контактів президента Петра Порошенка з керівництвом інститутів ЄС протягом останніх днів", – зазначив він.

  "Перш за все, основною підставою для запровадження безвізового режиму з боку ЄС є чітке виконання відповідних критеріїв. І виконання Україною цих критеріїв – загалом 144 – вже неодноразово підтверджувалося на різних рівнях, зокрема під час останнього візиту президента Петра Порошенка до Брюсселя 20 жовтня", – наголосив заступник глави АП.

  Він нагадав, що підтримку так званого безвізу для України підтвердив Президент Європарламенту Мартін Шульц протягом останніх контактів з Президентом України. "Він готовий подати на розгляд пленарного засідання Європарламенту рішення щодо безвізового режиму як невідкладне, щойно в рамках ЄС буде узгоджений механізм зупинення дії візової лібералізації", – сказав Єлісєєв.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що у проекті порядку денного Європарламенту безвізу для України немає

  Нагадаємо, Президент Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що безвіз буде запроваджено до проведення Саміту "Україна-ЄС" у Брюсселі 24 листопада. У свою чергу, у Раді Євросоюзу розповіли, що гальмує прийняття рішення щодо безвізового режиму для України.

  Попередній матеріал
  За добу в районі проведення АТО силовики викрили чотири схованки зі зброєю – відео
  Наступний матеріал
  За недостовірні відомості в електронних деклараціях чиновникам загрожує тюрма

  ВР звернеться до Європарламенту для затвердження безвізу до річниці Євромайдану

  Порошенко обговорив з чільниками Європарламенту та Європейської Ради безвіз для українців

  Порошенко: Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізу

  Україна запропонувала Європарламенту затвердити безвізовий режим до річниці Євромайдану

  "Неприпустимо, що ЄС досі не надав безвіз Україні" – міністр Угорщини

  5 канал - трансляція наживо