Сергій Махно
Сергій Махно Метінвест

Японська культура у хаті-мазанці: унікальний стиль українського дизайнера підкорив світ

Читайте по-русски
Архітектор, займаючись ремонтом уже власного житла, вирішив, що бажана квартира буде в стилі хати-мазанки

Знаковий предметний дизайнер і архітектор Сергій Махно підкорив світ унікальним інтер'єрним стилем, заміксувавши українську і японську культури.

Як повідомляє УНІАН, про всій творчий шлях митець розповів у рамках проекту "Робимо українське" компанії "Метінвест"., який компанія запустила до свого 15-річчя.

Махно виріс у багатодітній сім'ї, жив із батьками, квартира яких геть невелика. Але 2003-го, коли йому виповнилося ледь за 20 років, відкрив власну творчу студію.

Цікаво, що архітектор, займаючись ремонтом уже власного житла, шокував матір і дружину – заявив, що бажана квартира буде в стилі хати–мазанки.

"На стінах глина, на стелі дерево. Все натуральне. Глина, кізяк, дерть, полова, старі балки дерев'яні, яким більше ста років. Кам'яні рукомийники, яким понад 200 років, це поїлка була для коней кам'яна. Коли я все завершив, то ми там п'ять, по-моєму, премій отримали за цю квартиру", – розповів він.

Так народився неповторний стиль, який підкорив увесь світ. А унікальним його зробило поєднання, здавалося б, непоєднуваного – української та японської культур. Японія захопила уяву архітектора ще 10 років тому. Зокрема, філософія ваби–сабі, що означає "скромна краса".

"Вивчаючи філософію вабі-сабі, вивчаючи українські наше коріння, сплітаючи це разом ми отримаємо той стиль, в якому ми зараз працюємо, сучасному українському. Зараз на дослідження українського напрямку ми витрачаємо дуже багато енергії і сил. Ми вивчаємо українські наше коріння для того, щоб їх втілювати в сучасну архітектуру і сучасні інтер'єри", – пояснив художник.

Сергій Махно – предметний дизайнер і архітектор, засновник студії Makhno. Він створює власну кераміку і меблі, проектує інтер'єри для кафе, барів, ресторанів і житлових будинків у 21 країні світу. До його думки прислухаються архітектори міжнародного рівня. Його стиль упізнають за кордоном, а сміливі рішення принесли своєму авторові десятки нагород.

Як повідомляв УНІАН, "Метінвест" запустив спецпроєкт "Металева зірка", в якому українські зірки розповідають, як виглядає процес виробництва сталі на гірничо–металургійних комбінатах.

Також видання з посиланням на сайт "Метінвесту", присвячений 15-річчю компанії, пише, що металургійна галузь і гірнича справа є одними з ключових сфер економіки України. За 15 років "Метінвест" заплатив 164 млрд грн податків і сплавив 142 млн тонн сталі. Також компанія за цей час інвестувала 10 млрд дол. у роботу своїх підприємств і 2,5 млрд грн в розвиток українських міст.

Попередній матеріал
Сертифікат про вакцинацію діє тільки пів року, а повторне щеплення в Україні можна буде зробити лише через рік
Наступний матеріал
Стало відомо, хто очолить "Укравтодор" – Кабмін обрав переможця конкурсу
Теги:
Loading...