Янукович проігнорував Всесвітній форум українців у Києві

  Всесвітній форум українців у Києві відкрився вигуками "Ганьба" на адресу Віктора Януковича. Президент мав особисто відкривати захід. Утім, замість нього вітальне слово зачитав міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

  Цього року Всесвітній форум українців зібрав близько трьохсот представників української діаспори із понад сорока країн. Найбільша делегація прибула із Росії. Обговорюватимуть освітні питання, адже в Росії досі нема жодної повноцінної україномовної школи. Окрім того, основними темами цьогорічного Форуму стануть створення в Україні Державного комітету з питань зв`язків зі співвітчизниками за кордоном. А також - розробка міграційних законів, які б сприяли поверненню мігрантів на Батьківщину. За неофіційними даними, за межами України нині мешкають близько двадцяти мільйонів українців.    

  Михайло Сидоржевський, організатор: "Ідеться, по-перше, про створення окремої структури, яка буде опікуватися цими питаннями на рівні державного комітету. Тому що досі питаннями проблем заробітчан займаються кілька чільників державних. Очевидно, йдеться про зміни у законодавстві, що стосується категорії заробітчан, насамперед".  

  Учасниця форуму: "Ми хочем, щоб була якась програма повернення українців. Щоб були якісь пільги - мається на увазі, пільги від сплати податків. Оця земельна реформа, що наступає - щоб ці українці взяли так само в ній участь, щоб вона не пройшла мимо них. Бо ми є українці, ми є громадянами України, ми своє громадянство не втратили і збираємося сюди повернутись".

  Попередній матеріал
  Суд залишив Іващенка за ґратами
  Наступний матеріал
  Теракти завдають шкоди туристичній галузі Ізраїлю
  Теги: