Ялинки з електронним маркування невдовзі з’являться в Україні

  Ялинки з електронним маркування невдовзі з’являться в Україні. Першу партію пластмасових ярликів із унікальними штрих-кодами отримали на Дніпропетровщині. Їх - лісники чіплятимуть на новорічні дерева, призначені для продажу. Природоохоронці вірять - це допоможе врятувати тисячі лісових красунь від незаконного вирубування.

  У дніпродзержинському лісництві підготували першу партію сосен для реалізації на міських ринах. Проте спочатку на кожній новорічної красуні поставили клеймо та прикріпили чип. Це перші дерева, на яких випробовують ноу-хау  

  Лариса Левус головний лісничий державного підприємства "Дніпродзержинське лісове господарство": "Це – перші бірки, тільки ось привезли їх з управління. Тут ось номерки та зв’язуючи ленточка, якою це все кріпеться".

  Лісники кажуть – у номері та штрих-коді чипа міститься інформація: де та коли спиляли дерево та навіть скільки йому років. Отримати такі дані можуть не тільки правоохоронці, а й усі охочі - на сайті державного агентства лісових ресурсів. Головний лісівник переконаний - чип підробити неможливо. Тому це – неабияка перешкода для браконьєрів. Нові технології мають допомогти вберегти дерева від незаконного вирубування.  

  Василь Клешня, Нач. Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства: "У нас в багатьох лісгоспах зафіксовані такі вирубки, матеріали передані до відповідних органів, зрубано в одному з лісгоспів 120 ялинок, які ми знайшли з органами. Порушена кримінальна справа".

  Торік лісники Дніпропетровщини продали близько 25 тисяч звичайних та кримських сосен. Кажуть – цьогоріч можуть заготовити ще більше, аби на них був попит. 

  Марія Вяткіна,  Андрій Ковбаса,  Дніпропетровщина,  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Від масштабної посухи потерпає Мексика
  Наступний матеріал
  До масштабного аукціону діамантів готуються у США
  Теги: