Від масштабної посухи потерпає Мексика

  Від масштабної посухи потерпає Мексика. Ії спричинили - спека і нестача опадів. Жарка і посушлива погода - охопила сімдесят відсотків території країни. Найгірше - на півночі. Нестачу питної води там відчувають два з половиною мільйони людей. Синоптики попереджають: дощів найближчим часом - не буде.

  Порожні вулиці, зачинені двері і гарячий пил, який розносить вітром. Це - не місто-привид, а мексиканське поселення Сан Хосе, що у штаті Нуево-Леон. Живуть у цьому районі - переважно селяни. Вирощують кукурудзу, випасають худобу. Втім - саме існування містечка - поставила під загрозу посуха. Дощів немає, а спека стоїть - надзвичайна. Тож на місці колишніх полів - тепер лише випалена земля. Худобу поїти нічим. Та й люди - зіткнулися з нестачею питної води.

  Мексиканець: "Іноді нам завозять воду з сусіднього міста - Галеани. Звідти присилають цистерни, а ми приходимо і набираємо, хто скільки може. Вони залишають нам трохи води і про запас, але її вистачає ненадовго".

  Влада намагається полегшити ситуацію. Щоб відшкодувати збитки, завдані аграріям - виділили близько ста двадцяти мільйонів доларів. На північ країни - направили сім сотень спеціальних цистерн, що розвозять воду. Втім - це допомогає лише частково. Щоби протриматися до чергового приїзду такої машини воду доводиться економити. Або - відстоювати і вживати річкову.

  Амелія Гонсалес, мешканка Сан Хосе: "Отак і п`ємо - що є... люди, звісно, хворіють від неякісної води, але що робити? Коли приїздить машина з водою - для нас це справжнє свято".

  Антоніо Алонзо, мешканець Сан-Хосе: "Використовувати воду доводиться дуже економно. Розробляємо справжній раціон - коли і по скільки пити. Є, звісно, вода і у колодязях, але вона переважно - дуже неякісна, і краще її не вживати".

  Суха і спекотна погода - завдала мексиканцям чималих збитків. Загинуло - півмільйони голів худоби.

  Аграрії попередили: кукурудзи та бобових зберуть - на 30 відсотків менше, аніж планували. Усе це може призвести до різкого здорожчання продуктів і погіршення рівня життя. Вже зараз все більше людей - полишають свої ферми і їдуть шукати кращого життя.

  Гектор Манталло, директор економічної комісії Латинської Америки: "Посуха значно впливає на мексиканське суспільство. Люди починають гірше харчуватися, їхній рівень життя падає. Зрештою, мешканці ферм можуть масово вирішити емігрувати, бо на батьківщині роботи на полях для них не буде. Це глобальна проблема національного масштабу".

  у ЗМІ нинішню посуху в Мексиці - називають найгіршою за сімдесят років. А прогнози синоптиків - невтішні. Дощів найближчим часом - не передбачається. А отже, засуха триватиме - щонайменше до нового року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Збитки від сильного вітру підраховують у Каліфорнії
  Наступний матеріал
  Ялинки з електронним маркування невдовзі з’являться в Україні
  Теги: