rbc.ru

"Якщо мені судилося стати цвяхом у кришку гроба тирана – я не зігнуся" – лист Олега Сенцова українцям

Політв’язень закликав владу не звільняти бранців Кремля за будь-яку ціну

Звільнений із російського полону Геннадій Афанасьєв оприлюднив листа українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого кремлівським режимом до 20 років позбавлення волі.

Facebook / Геннадій Афанасьєв

"Всім, кому це цікаво!

Третій рік я сиджу в російській в'язниці. Третій рік проти моєї країни ведуть війну. Ворог воює підло, нишком, вдаючи, що він тут ні до чого. Йому ніхто вже не вірить, але його це не зупиняє. Війна не буває красивою, але правда все одно за нами – ми ні на кого не нападали, ми захищаємося. Але крім цього, головного ворога, якого всі знають і який зовні, є й інші. Вони дрібніші, але вони всередині, тут під шкірою, вони майже свої. Але вони не за нас, вони за себе. Хтось залишився від старих часів, хтось просто хоче жити по-старому, але під новою машкарою. Не вийде. І у того великого і у цих менших мети різні, але нам з ними не по дорозі. І я не буду говорити, що ми подивимося хто кого. Я і так знаю, хто переможе. Прагнення до свободи і прогресу не зупинити.

Нас багато в полоні в Росії і ще більше на Донбасі. Когось вже звільнили, інші чекають і сподіваються. У кожного своя історія і умови утримання. Хтось на полонених піариться, хтось реально працює. Ставати відомішим в’язнем, щоб тебе обміняли швидше за інших – це не той шлях, яким я хотів би пройти. Я не хочу тягнути ковдру на себе. Я хочу залишитися просто прізвищем у загальному списку. Навряд чи мені запропонують вийти останнім, але це був би хороший вибір.

Тут в ув'язненні ми обмежені. І навіть не свободою – цього вже не відняти, а тим, що мало що можемо зробити тут для країни. Точніше зробити можемо тільки одне – триматися. Не треба нас витягувати за будь-яку ціну – перемога від цього не наблизиться. Використовувати нас як зброю проти ворога – так. Знайте, що ми не слабке ваше місце. Якщо нам судилося стати цвяхами у кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться".

Афанасьєв закликав писати листи Сенцову та іншим політв’язням, і висловлювати їм свою солідарність.

677004, Руспублика Саха (Якутия), г. Якутск, ул. Очиченко, д. 25, ФКУ ИК-1

Сенцов Олег Геннадьевич

Попередній матеріал
За час бойових дій на Донбасі зникли безвісти 24 бійці Нацгвардії, шестеро ще у полоні
Наступний матеріал
Урочистості з нагоди 25-ї річниці незалежності України – відео
Теги:
Loading...

Російські тюремники вже три місяці не пускають українських дипломатів до Сенцова і Кольченка

Дружина Олега Сенцова: "Розлучення з Олегом для мене – вимушений крок!"

У Києві в день народження Сенцова закидали фаєрами офіс "Росспівробітництва"

Українському режисеру Олегу Сенцову, ув'язненому в Росії, виповнюється 40 років

У Росії оприлюднили список "терористів та екстремістів": серед них – Сенцов, Кольченко, Афанасьєв

Україна веде перемовини з РФ щодо обміну Сенцова – Пєсков