Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Які вакансії найпопулярніші в Україні під час карантину – інфографіка

Читайте по-русски
У частині пропозицій про роботу зазначено, що остаточне рішення про прийом співробітника буде ухвалено після скасування карантину, йдеться в дослідженні

Від моменту запровадження карантину на ринку праці України кількість пропозицій щодо роботи в галузі медицини зросла вдвічі. Таким чином, вона вперше увійшла у ТОП-10 професійних сфер за популярністю. Такі дані наводить кадровий портал HeadHunter.

Водночас збільшилася частка вакансій, спрямованих на пошук фахівців у професійних сферах "IT", "Бухгалтерія" та "Банки". При цьому популярність таких сфер як "Продажі", "Адміністративний персонал", "Виробництво", "Транспорт" та "Початок кар'єри", впала.

Крім того, з ТОП-10 зник "Робочий персонал", отже кількість вакансій у цьому переліку зменшилася на 9%.

Також у дослідженні зазначено, що з 8% до 4% зменшилася частка в загальному обсязі вакансій компаній, які працюють у галузі "Товари народного споживання (нехарчові)".

Ринок праці в Україні в період карантину
Ринок праці в Україні в період карантинуHeadHunter

Відчутний спад стався в кількості вакансій, поданих компаніями сфери "Будівництво", "Нерухомість", "Архітектура" – вона зменшилася на 23%.

"Від моменту запровадження карантину на ринку України збільшився сегмент кур'єрської доставки. Відтак, зросла потреба роботодавців у відповідних спеціалістах: кур'єрах, пакувальниках, операторах служби підтримки, водіях і так далі. Однак, з огляду на те, що попит з боку здобувачів на такі роботи завжди був досить високий, кадрового дефіциту за цими спеціальностями не спостерігається", – йдеться в дослідженні.

Зазначається, що з'явилися і певні "спеціалізовані" вакансії. Наприклад, особистого і корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу, фахівця з охорони праці та промислової безпеки, агента з продажу юридичних послуг для компаній, які постраждали від пандемії (антикризовий пакет). А компанії, які не можуть перевести всіх співробітників на дистанційний формат роботи, розміщують вакансії для водіїв і координаторів виїзду транспортних засобів, які контролюватимуть шляхові листи і розподілятимуть замовлення для перевезень співробітників компанії. Однак такі вакансії все ж таки досить рідкісні.

"В цілому попит наразі зберігає структуру початку року: в ТОПі за кількістю вакансій профсфери "IT", "Продажі", "Маркетинг". Однак у частині пропозицій про роботу вказано, що остаточне рішення про прийом співробітника буде ухвалено після скасування карантину. Тому розміщення вакансій більшою мірою спрямоване на формування кадрового пулу, а не на оперативне працевлаштування фахівця", – розповіли в HeadHunter.

Ринок праці в Україні в період карантину
Ринок праці в Україні в період карантинуHeadHunter

Нагадаємо, Кабмін розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності. Заборону зняли з оптової торгівлі продуктами харчування, торгівлі ветеринарними препаратами, ветпрактики та продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і посівних матеріалів, а також деяких інших видів діяльності.

Попередній матеріал
Єрмак розповів, на якому етапі перебуває питання обміну полоненими
Наступний матеріал
МОЗ та Uber домовилися про безплатне перевезення київських медиків шатлами
Loading...

Кабмін розширив список видів діяльності, дозволених під час карантину

Країни єврозони входять у найбільшу економічну кризу в своїй історії

На порозі кризи: Микольська спрогнозувала, що буде з українською економікою і що зможе її врятувати

Про зустріч Банкової з олігархами і відсутнє у держави стратегічне мислення: Наталія Микольська у програмі "Є СЕНС"

Тиск зменшений, але цього недостатньо – Южаніна про те, як влада має підтримати бізнес у кризу

Кабмін рекомендує органам влади та підприємствам організувати для співробітників позмінну або дистанційну роботу