images-production

Як запахи впливають на сни та чи можна виспатись за чотири години: ТОП-10 неочікуваних фактів

У Всесвітній день сну міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання та безсоння

Починаючи з 2008 року щорічно у третю п'ятницю березня відзначається Всесвітній день сну. День сну був запроваджений у рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я з проблем сну та здоров'я, адже, за статистикою, від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого жителя землі відмічається один або декілька симптомів розладу сну.

Цього дня міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання та безсоння, закликають людство до здорового способу життя.

Для своїх читачів журналісти 5.UA у Всесвітній день сну підготували ТОП 10 неочікуваних фактів про сон

 ТОП-10 фактів про сон

  1. Уві сні люди можуть ходити та розмовляти, але чхнути уві сні неможливо.
  2. Гострий брак сну викликає симптоми, схожі на алкогольне сп'яніння – погіршення пам'яті, зниження реакції, дратівливість. Після трьох днів без сну можуть з'явитись параноя, проблеми з мовою, слухові та зорові галюцинації.
  3. Якщо 12 ночей поспіль ви спатимете всього по 6 годин, стан вашого організму буде таким, як при наявності 0,1% алкоголю у крові – невиразне мовлення, порушення рівноваги, погіршення пам'яті. Іншими словами, це стан сп'яніння.
  4. Дослідження показали, що мутація в гені DEC2 дозволяє деяким людям повністю висипатися за чотири години сну вночі. Жодних побічних ефектів на організм від такого короткого сну в них не виявили.
  5. В середньому, кожна людина проводить уві сні третину свого життя. Під час сну в нас спостерігається мінімальний рівень мозкової активності і знижені реакції.
  6. Вчені з Гейдельберзького університету вирішили перевірити, як запахи впливають на сон. Виявилося, що приємні квіткові і фруктові аромати позитивно позначаються на глибині сну людини, а мозок краще відпочиває. А ось неприємні запахи провокують і неприємні сновидіння.
  7. Жінки і чоловіки бачать сни по-різному. У двох випадках з трьох чоловік у сні спілкується, воює або встановлює відносини з іншим чоловіком. У снах жінок такого перекосу немає, і вони бачать приблизно однакову кількість жінок і чоловіків. І ще одна відмінність – чоловіки у своїх снах значно агресивніші, ніж жінки.
  8. Протягом однієї ночі ми бачимо від чотирьох до семи сновидінь, що в сумі займає від півгодини до двох годин.
  9. Вчені підтвердили, що тварини також можуть бачити сни. Дослідженнями доведено, що процеси у мозку тварин під час сну аналогічні людським.
  10. Жирафам достатньо від 5 до 30 хвилин сну протягом дня. Під час сну мозок таких морських савців, як кити та дельфіни, спить наполовину. Щоб не стати жертвою хижаків, чи бува банально не потонути, в той час як одна півкуля мозку повноцінно працює, інша відпочиває. Цікавим також є те, що такі тварини, як дельфіни, через їх незвичний сон, сплять з одним відкритим оком.

Дивіться також відео. Як реагувати на ранок понеділка: майстер-клас від бабака

Попередній матеріал
МВС запускає програму мобільних сервіс-центрів: що необхідно знати водіям
Наступний матеріал
Український воїн підірвався на розтяжці біля Кримського – штаб
Теги:
Loading...

Бабак спросоння доглядачку вкусив: що спрогнозувала українцям розлючена тваринка

Шокуюча реакція бабака, якому не дали нормально виспатися – фотогалерея

У Австрії відкрили заклад, де можна поспати в обідню перерву