"Одним з феноменів війни є те, що вона вплинула і на мову. Вона змінила те, як ми говоримо. І слова, які використовують звичайні люди і військові, мають зовсім різне навантаження" – про таке в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" розказав волонтер, координатор ГІ "Повернись живим" Віталій Дейнега.
"Наприклад, "покемон". Це військовий неологізм, який з'явивися вже під час цієї війни, тому що, наприклад, військовий неологізм "карандаш", який означає ракету з "Града", він тягнеться ще з радянських часів. А "покемон" з'явився зараз і означає кулемет Калашнікова модернізований. Це дуже популярна модель кулемета в нашій армії, тому що в нас їх багато після СРСР" – пояснив волонтер.
Тим, хто системно і багато допомагає армії, волонтери дарують календарі у вигляді словників військових неологізмів. Окрім того, такі календарі і продаються, а всі кошти, отримані від продажів календарів, йдуть на допомогу армії, зокрема, на тепловізори. Всього, за словами Дейнеги, випускається 800 календарів. Наразі було презентовано новий календар на наступний рік. Вартість одного календаря становить 500 грн. "Такий календар – це і можливість людині протягом року нагадувати про війну, але нагадувати не через сльози. Загалом же, багато в чого в нас зараз навчаються з Заходу", – наголосив Дейнега.
Нагадаємо, раніше 5.ua розповідав, як колишні помічники армії стали частиною ЗСУ.
Також дивіться фотогалерею за темою:
ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога






