Теплохід 'Вірменія' до 1941 року uk.wikipedia.org

Трагедія масштабу п'яти "Титаніків": Роковини затоплення теплоходу "Вірменія"

Відповідно до інформації з різних джерел, кількість загиблих склала 5-10 тис. осіб. Врятувати вдалося тільки вісьмох

Сьогодні, 7 листопада, роковини однієї з найстрашніших катастроф на морі в історії людства – затоплення радянського теплоходу "Вірменія". Він був потоплений німецькою авіацією у 1941 році поблизу узбережжя Криму.

Кількість загиблих, відповідно до "Хроніки" та "Довідника втрат", склала близько 5 тис. осіб. Очевидці ж стверджують, що на борту було у півтора або два рази більше пасажирів – від нижніх відсіків до капітанського містка люди стояли щільною масою.

Як вважається, причиною катастрофи стали злочинні помилки командування Чорноморського флоту. Сьогодні, за статусом, це братська могила та пам'ятка підводної культурної спадщини України.

Зазначимо, що судно було не таким вже й великим – тоннажністю 6,7 тис. тонн, та розраховане на перевезення 980 чоловік. Але 6 листопада 1941 року в Севастополі "Вірменія" прийняв на борт 300 поранених, а також медичний і господарський персонал декількох госпіталів, військових, а також евакуйованих жителів Севастополя.

Для супроводження санітарного транспорту був виділений тільки один морський мисливець М-041. Вночі 7 листопада теплохід прибув до Ялти, де взяв на борт ще кілька сотень людей.

Німецький літак зайшов з боку берега і з дистанції 600 метрів скинув дві торпеди. Одна з них влучила в носову частину теплохода і через чотири хвилини "Вірменія" затонула. Врятувати вдалося тільки 8 осіб.

Незважаючи на те, що транспорт мав розрізнювальні ознаки санітарного транспорту, "Вірменія" порушив цей статус, позаяк був озброєний чотирма зенітними гарматами 21-К. У зв'язку з цим теплохід був "законною" з точки зору міжнародного права військової ціллю.

Попередній матеріал
Київ стане місцем зустрічі девелоперів країн Східної Європи та Азії з міжнародними інвесторами
Наступний матеріал
"Час.Підсумки дня": Одеса без Міхо, Україна з Саакашвілі

В Егейському морі затопили Airbus A300

Росіяни втопили у територіальних водах Естонії свій буксирний корабель

Меню останнього обіду на "Титаніку" продали на аукціоні за $88 тис.

Користувачів мережі вразило анімаційне відео катастрофи "Титаніка" в реальному часі