Як львів`яни на землетрус чекали (відео)

  Мешканці кількох львівських будинків провели минулу ніч просто неба. Налякані новинами про землетруси у різних місцях планети, вони жваво відреагували на плітки про землетрус, що насувається на Львівщину. Кілька днів тому Румунські вчені заявляли, що прогнозують поштовхи у так званій сейсмічній зоні Вранча. Львівські науковці кажуть: щоби на Галичині землетрус відчули - сила поштовхів поблизу зони Вранча має сягати 10-ти балів.

  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Мешканці двох будинків на вулиці Симона Петлюри у Львові, налякані можливим землетрусом, кілька годин минулої ночі провели на вулиці, вони кажуть взяли із собою найнеобхідніше: гроші та документи".

  Інформація про ймовірну загрозу життю поширилася за принципом "баба бабі сказала". Пані Стефі зателефонував син із Одеси, далі вістку про можливий землетрус квартирами поніс уже її чоловік. 

  Стефа Линьо: "Чоловік походив в нашому будинку по квартирах і в тому попередньому будинку, щоб люди вже знали, що надіюватися на таке, бо то не знати, що буде далі, ми всі були в шоці".

  Налякані повідомленнями мешканці будинків на Петлюри кинулися вбирати дітей та виводити їх на вулицю. Дехто не заходив до помешкання півночі.

  Люди:
  - Тут десь десять чоловік стояло, під першим під`їздом - чоловік 15 стояло, ну така паніка була. 
  - З дітьми позбиралися отих два під`їзди, мужчина ходив і сказав, то ті два під`їзди, ми всі тут повиходили і стояли вже до першої години, я пішла десь за 15 перша, але я ще не роздівалася я так спала на дивані.

  Геофізик Юрій Андрушко підтверджує - минулої ночі коливання землі таки були. Щоправда, землетрус зафіксували аж за вісім тисяч кілометрів від Львова на Алеутських островах.

  Юрій Андрушко – геофізик: "Там приблизно було 5 і 6 балів, але ми все одно реєструємо - нам нема різниці".

  Науковий співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону, Роман Пронишин каже, заспокоїти львів`ян нічим. Бо точно спрогнозувати час землетрусу не можуть навіть найточніші прилади. Втім переконує, довіряти прогнозам з Румунії не варто. За словами фахівця, у зоні Вранча, яка за півтисячі кілометрів від Львова, щодня стається до сотні землетрусів. В українському обласному центрі поштовхи відчують, тільки коли в епіцентрі сила тремтіння землі перевищить 9 балів. За історію спостережень Львів лише раз пережив п`ятибальний землетрус 70 років тому. 

  Роман Пронишин – науковий співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону: "Люди відчувають, що тремтять шибки, двері можуть самі відкриватися в хатах, може щось впасти, якісь тріщини появляються в штукатурці, потім відпадання штукатурки, люди сидять хитаються, відчувають хитання. Чим вище поверх - тим сильніше відчуття".

  Львів може витримати землетрус до п`яти балів - це вже оцінка міцності міських споруд. Точнішої інформації будівельники надати відмовляються, як і від порад сейсмологів під час зведення житлових конструкцій.

  Олександр Ваврищук, Євген Родіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  ПР: Нова коаліція буде створена у четвер (доповнено) (відео)
  Наступний матеріал
  "Океан Ельзи" презентував новий альбом Dolce Vita
  Теги: