Війна на Донбасі
Війна на Донбасі Міноборони

Як бойовики порушують вимоги перемир'я – сюжет

Читайте по-русски
Українські піхотинці можуть відкрити вогонь хіба з відповідного дозволу

Перемир’я на фронті перейшло у фазу війни безпілотників і війни снайперів. На всіх ділянках активізувалися ворожі стрільці. Провокаційними обстрілами виманюють українських армійців – далі спрацьовує гвинтівка окупантів. Російські снайпери мають у своєму арсеналі й інше озброєння – прилади для пошуку оптики. І ці пристрої не лише визначають точні координати наших бійців, а ще й працюють як лазерне озброєння – яке може випалити рогівку ока. Як у таких умовах тримають оборону піхотинці на підступах до окупованого Донецька, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Від українських позицій до окупованого Донецька лічені кілометри. Піхотинці тут постійно спостерігають за ворогом. Уже два тижні бойовики на цій ділянці фронту щодня відкривають вогонь.

"120м мінометом у сторону Мар’їнки працювали. Чути, бо батареї знаходяться недалеко звідси, і вони хвилин 40 працювали у сторону Мар’їнки. Все як зазвичай, все, як завжди", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Українські ж піхотинці можуть відкрити вогонь хіба за відповідного дозволу. Доки діє так зване перемир’я – бійці такі рішення самостійно не ухвалюють.

"Згідно директиви нашого головнокомандувача ми вогонь не відкриваємо до директиви аж зі штабу ООС. Тобіш, ми подаємо обстріл і якщо вважається за потрібне відкриття вогню у відповідь, нам надають такий дозвіл. Тільки так. Самостійно на місці таке рішення не приймається", – додає Андрій.

Відповідно до умов тиші – будь-яка розвідка заборонена, тож піднімати піхотинцям безпілотники у небо зась. Та окупанти поводяться так, наче вимоги перемир’я для них не писані. Їхні "пташки" у небі регулярно, і найстрашніше те, що ворожі безпілотники здіймаються не лише для розвідки.

"Було таке, що скинули дві бомби. Два рази вони скидали по нам свої "сюрпризи", і було у нас двоє поранених хлопців, двоє трьохсотих", – каже військовослужбовець ЗСУ "Шаман".

На цій ділянці фронту активізувалися і ворожі снайпери.

"Зараз підла війна з їх боку ведеться. Якщо ми мовчимо, то вони відривають по нам підлий вогонь. Снайпери", – відзначає "Шаман".

Військовослужбовець Андрій зауважує: "снайпери працюють і намагаються якомога більше цілей розвідати. Їм потрібно напрацьовувати. Вони ж просто так сюди не приїжджають.

Піхотинці вирахували, цього разу російські стрільці приїхали зі спеціальними приладами для пошуку оптики. Щойно такий прилад засіче оптику армійців, або нічник, у який спостерігає боєць, одразу дасть сигнал і координати військового.

"Більше двох секунд на неї дивитися не можна, інакше вона визначить твоє місцеположення до метра. Якщо ти її бачиш треба ховатися і вимикати прилад, бо вона повернеться на тебе і буде висікати твоє місцеположення. А далі снайпер по заготовлених координатах буде відпрацьовувати ці місця", – розповідає військовослужбовець Андрій.

Прилад небезпечний не лише цим.

"Такой же штукою можна попекти роговицю ока, як уже було. Попекло військовослужбовцю роговицю до сліпоти", – додає Андрій.

Піхотинці на цій ділянці фронту готові до будь-яких підступних дій ворога.

"Це як автомат, коли зведений затвор, так само ми, як автомат, зведений, пружина в бойовій готовності, і ми готові по команді дати гарну відповідь. Не переживайте, все буде добре, країна в безпеці", – каже "Шаман".

Євгенія Китаїва Анна Кудрявцева з Донецької області "5 канал"

Попередній матеріал
Олександра Устінова у "Рандеву": Зеленський нині взагалі не розуміє, що відбувається всередині країни
Наступний матеріал
Як скасовують українську мову – "На власні очі"
Loading...

На Донбасі російські окупанти з 82-го міномета обстріляли Оріхове та Богданівку – четверо поранених

"Дружать не з танками і не з "Градами": на Луганщині окупанти намагаються зайняти вигідніші позиції

На Донбасі окупанти вбили українського захисника, чотирьох поранили – за добу гатили 13 разів