5.ua

Викрадені з кіностудії Довженка раритетні авто знайшли у колишній резиденції Януковича

  Крадіжка на 600 тисяч євро. З кіностудії Довженка викрали раритетні колекційні авто. Антикорупційний комітет знайшов їх - у президентській резиденції "Межигір'ї". Дві "Чайки" та лімузин ЗІЛ чотири роки стояли в особистій колекції Януковича.

   

  Колекційний кабріолет, радянська "Чайка" 1962-го року. Таких випустили - всього 18-ть екземплярів. Нині у світі цих авто лише чотири. І одна - у "Межигір'ї", колишній резиденції Януковича. В Антикорупційному комітеті закидають - авто крадене.

  Роман Зав'ялов, член Антикорупційного комітету: «Когда открыли доступ к Межгорью, люди просто увидели и узнали эти машины».

  Люди - це працівники кіностудії Довженка. Саме на балансі цього державного підприємства колекційна "Чайка" - вартістю щонайменше двісті тисяч євро - перебувала до 2009 року. Тодішній директор кіностудії узяв кредит, а в заставу вніс весь автопарк кіношників. Уже за рік Ігор Ставчанський, кажуть в антикорупційному комітеті, передав державне майно маловідомому банку.

  Олександр Герасимов, прес-секретар антикорупційного комітету: «У нас є інформація, що колишнє керівництво було напряму пов’язане з тим, що ми називаємо Сім’єю».

  Крім двох колекційних "Чайок" у президентській резиденції, кажуть працівники кіностудії, дивом опинився й лімузин ЗІЛ 1977го року випуску. Колишній керівник, який провернув махінацію, нині в бігах у Бельгії. Антикорупційний комітет передав матеріали в Міністерство культури.

  Ганна Рибалка, 5 канал: «За даними антикорупційного комітету, кожна з ось таких колекційних автівок коштує близько 200 тисяч євро. Натомість відчужили їх за 600 тисяч гривень».

  Завдяки оборудці керівництва кіностудії, автопарк утратив майже три десятки автомобілів. Більше того, каже кінорежисер Іван Семенець, колись відома на весь СРСР кіно-альма-матер,фактично припинила роботу. Кінообладнання здавали в оренду лише "наближеним" до керівництва фірмам. Усім іншим - за завищеною ціною. Такі схеми - кіношники вважають зумисними. За останні роки кіностудія не випустила жодного фільму.

  Іван Семенець, кінорежисер: «Выделилось 144 миллиона гривен. Завышалась цена оборудования очень сильно. Я снимаю свой фильм, у меня снималась цена заоблачная. Рядом коммерческая фирма - можно взять дешевле».

  За підрахунками режисерів, з наявним відмінним обладнанням кіностудія Довженка нині може знімати якісні картини та заробляти на прокаті 10 мільйонів доларів. Щоб наповнювати український бюджет працівники кіноіндустрії просять правоохоронців не допускати корупції, а державу - просто не заважати.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, Віталій Кононов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Україна може компенсувати свої збитки у Криму за рахунок "Газпрому"
  Наступний матеріал
  Президент Молдови застерігає Росію від анексії Придністров’я
  Теги:
  Loading...