Аеророзвідка ООС
Аеророзвідка ООС 5 канал

Виявити позиції і техніку ворога: армійці показали, як на передовій працює аеророзвідка ООС

Читайте по-русски
Ворог може перехопити керування безпілотником і вивести його у недосяжну зону для українських армійців

На Донеччині ефективно працює аеророзвідка ООС. Про цю зазвичай секретну роботу широкому загалу невідомо. Але від цього залежить ефективність військових операцій і життя армійців. Про українських розвідників на передовій – Євгенія Китаїва.

Група українських розвідників висувається на передові позиції. Інформацію збиратиме за допомогою безпілотника. Масштаби укріплень російсько-окупаційних військ та розташування важкого озброєння противника складно виявити з землі. Але це під силу "Пташці". Саме так армійці називають свій квадрокоптер, який миттю здіймається в небо.

"Виявити, як вони себе поводять, чи появилась якась нова техніка, озброєння у них на позиції. Чи ведуть інженерні споруди, нові якісь постройки. Чи продвигаються вперед", – розповідає боєць "Рим".

"Усе, що ми бачимо, все, що виявляємо, ми одразу повідомляємо наше командування. І вони далі вже з цією інформацією повідомляють кого потрібно, попереджують і вживають заходи", – пояснює військовослужбовець "Данте".

Розвідники розповідають: "Пташку" дуже складно повернути додому, коли вона потрапляє у зону дії протиповітряної оборони противника.

"Глушать спеціально. Тобто ми летимо, вроді все нормально і тут починають датчики гратись. Показує, що ми летимо у правильному напрямку, а "пташка" вже летить у другу сторону", – зазначає армієць "Шайтай".

Ворог може перехопити керування безпілотником і вивести його у недосяжну зону для українських армійців. Тоді повернути коптер додому вже майже неможливо.

"Головне – відразу це замітити, що датчики ці балуються і бистренько ручний, автопілот не включається, ручний режим і додому. Хоум натискаємо і додому летимо чим швидше", – каже "Шайтан".

Однак цього разу причиною для хвилювань під час польоту стали не ворожі станції радіоелектронної боротьби, а погодні умови.

"Пише, що дуже сильний вітер, складно літати. Коптер себе погано почуває зараз в повітрі. Але роботу треба робити все одно", – зауважує військовий "Рим".

"Пташка" розвідників таки дістається визначеної позиції і зависає на висоті, просто над ворожими укріпленнями. 

"– З останнього вашого прольоту такого щось змінилося? – Трошки нових інженерних споруд появилося. Все-таки продвигаються вперед, пробують копатися. Будем приймати потім рішення якісь з командуванням", – розповіли українські захисники.

Пориви вітру стають все сильнішими, безпілотник не може рухатися з потрібною швидкістю і його помічають бойовики.

"Ворог побачив нашу "Пташку" і працює по ній стрілецькою зброєю. Мені треба бистро увести її з їхнього вогню. Я лечу проти вітру, маленька швидкість, вони його прекрасно бачать зараз. Видно, як трасера летіли. Луплять одиничними. Бо його зносить і взагалі немає швидкості", – переконує "Анзор".

Щойно коптер вилетів із можливої зони ураження, армійці починають скидати висоту безпілотника, аби пориви вітру були меншими.

"Пташка" розвідників повертається, завдання виконане. Не завадили ані ворожі обстріли, ані негода. Армійці пояснюють: маючи свіжу інформацію, тепер можуть попередити ворожі атаки або ж просування бойовиків уперед.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева з Донецької області, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Рятувальники показали результати роботи на місці катастрофи літака МАУ
Наступний матеріал
Трагедія літака МАУ в Ірані: засідання Комітету ВР з питань зовнішньої політики – трансляція
Loading...
"Сани", "Гіацинти" і "Нона": терористи проводять на Донбасі заборонені бойові стрільби

"Сани", "Гіацинти" і "Нона": терористи проводять на Донбасі заборонені бойові стрільби

Біля Криму почав патрулювання американський літак-розвідник

Біля Криму почав патрулювання американський літак-розвідник

Бійці "Холодного Яру" збили ворожий безпілотник з осколковою вибухівкою – відео

Бійці "Холодного Яру" збили ворожий безпілотник з осколковою вибухівкою – відео