Видавництву "Веселка" - 75 (репортаж)

  Потужне державне видавництво, на якому виховалися кілька поколінь українців, святкує ювілей.

  Кишенькові казочки для малят - українські народні - Пан Коцький, Яйце-Райце, Рукавичка. Казки народів світу - і азербайджанські, і в`єтнамські, і африканські - загалом понад сорок екзотичних видань. У сімдесятих книжки "Веселки" ілюструвала народна художниця Марія Примаченко, тридцять років присвятив видавництву чи ненайпопулярніший та найдотепніший дитячий письменник Всеволод Нестайко. У серії "шкілька бібліотека" вийшло в світ понад чотириста назв української та зарубіжної класики. Усі ці книжки "Веселки" - зараз музейні експонати. Лежать на полицях видавництва - в ексклюзивних стареньких примірниках - сьогодні їх уже не перевидають.

  Зараз "Веселка" видає українські билини, Лесю Українку, Івана Франка, Олеся Гончара, Дмитра Павличка - готує до друку дитяче видавництво і книжку про Голодомор та твори самого директора "Веселки". Натомість жодного сучасного дитячого автора.

  У видавництві жаліються - держава про "Веселку" забула. Торік виділили лише мільйон двісті тисяч гривень. А от скільки перепаде цьогоріч - досі не відомо.

  Конкурувати з дитячими приватними видавництвами "Веселка" нині не може. На думку фахівців, працювати на книжковому ринку заважає саме її державний статус.

  Наразі книжки "Веселки" можна придбати хіба що у книгарні поряд із видавництвом. Старі видання тут розпродують за смішними цінами. Бальзака нариклад можна купити за вісім гривень. А пісні, загадки чи смішинки для дітей - взагалі від двадцяти копійок і до двох гривень.

  Ольга Петрів, Анна Мірошниченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.89Мб)

  Попередній матеріал
  100 людей заарештували за спробу пройти без квитків на концерт Iron Maiden
  Наступний матеріал
  Вибори в Північній Кореї: Кім Чен Іра підтримало 100% виборців
  Теги:
  Loading...