Англійська мова
Англійська мова 5 канал

Всесвітній день англійської: можливості, які відкриває знання мови, та з чого почати вивчення

Читайте по-русски
Щоби вивчити англійську з нуля і до просунутого рівня, знадобиться не менше двох років

Одна з найпоширеніших у світі, мова міжнародного спілкування, вона є офіційною у понад 60 країн світу. І все це про англійську. Нині її вивчення стає дедалі популярнішим. Зокрема, серед українців. Чи легко дається вивчення іноземної та чи стала вона у пригоді до Всесвітнього дня англійської мови, дізнавалася журналістка "5-го" Катерина Ментус.

Мар'яна вивчає англійську з 3 років. Спочатку з репетитором, згодом продовжила сама. Практикуватися їздила до англомовних таборів. І саме блискуче знання іноземної допомогло дівчині отримати омріяну роботу та ще й пожити за кордоном.

"Я побачила світ, я подорожувала в багатьох країнах, я почала її викладати, і через те, що я викладала та подорожувала, я переселилася за кордон і кілька років жила за кордоном. І за рахунок англійської, по суті, мені це вдалося, бо інакше це було б нереально. Англійська також дуже допомогла знайти друзів по всьому світу", – розповіла Мар'яна.

Киянин Олександр уже як 3 місяці вивчає англійську мову. Його мета – кар'єрне зростання, адже неодноразово через незнання мови на роботі виникали проблеми.

"Пам'ятаю, у мене було дуже багато випадків, коли ти маєш спілкуватися з англомовними людьми або іноземцями, які знаються англійську мову, і ти просто безсилий, тому що ти не вмієш з ними, пояснитися чи щось інше", – пояснює Олександр Івашко.

Брався до англійської кілька разів, та щоразу кидав.

"Моє лінивство, і я весь час занедбував це питання", – каже киянин.

"Це називається ефект Плато. Це ефект, коли ми досягаємо певного моменту у вивченні мови, переважно це десь на середньому чи трошки вище середньому рівні, коли виникає така складна лексика, граматика або якісь вже такі специфічні конструкції, які використовують реально лише носії мови, і тоді в нас виникає відсутність віри в себе", – зауважує філологиня Анна Писаренко.

Цього разу Олександр відступати не збирається. Гарна англійська допомагає знайти кращу роботу, стверджують і в агентстві з підбору персоналу. Такі резюме – у пріоритеті.

"Людина з мовою завжди має довший список пропозицій, ніж людина, яка цією мовою не володіє. Людина, яка володіє на доброму рівні англійською мовою, то це дасть і певну перевагу в зарплатних очікуваннях", – зазначила керівник агентства з підбору персоналу Владислав Штепа.

Але на початку доведеться витратитися. Година занять із репетитором – у Києві від 150 до 400 гривень. Групові курси стартують від 2 тисяч гривень на місяць. Нині такі заняття перейшли в онлайн. Але попит на них не впав.

"У порівнянні з минулим роком, якщо брати оцей останній рік, коли ми перебуваємо на карантині, я б не сказала, що кількість зменшилася. Можу простежити 1 момент – люди стали більш чітко висловлювати свої цілі та мотивацію для вивчення", – розповіла філологиня.

Якщо ж коштів на заняття немає, можна спробувати безкоштовні онлайн-курси. Варіантів у мережі чимало. Навчання буде довшим, але опанувати можливо, каже філологиня. На англійську щодня бажано знаходити 20 хвилин.

"Почніть з якихось коротеньких відео на ютуб, підписатися на якихось викладачів в інстаграм, або якихось блогерів і так далі, можна підписуватися, наприклад, на блогерів іноземців, і вивчати таку справді живу мову", – радить Анна.

Ось вам іще один лайфхак у вивченні англійської. Це – мультики. Обираєте, для початку, найлегший, вмикаєте обов'язково субтитри й намагаєтеся зрозуміти суть. Звісно, репетитора вони Вам не замінять, та словниковий запас точно поповнять.

Щоби вивчити англійську з нуля і до просунутого рівня, знадобиться не менше двох років.

Катерина Ментус, Валерія Павленко, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нам чітко нав'язують свою політику": Кривонос прокоментував відповідь Путіна Зеленському
Наступний матеріал
У ДПСУ прокоментували заяву Росії про відведення військ
Loading...