київський міст
київський міст Depositphotos

Вражаюча кількість: стало відомо, скільки мостів в Україні перебувають в аварійному стані

  Шульмейстер наголосив, що термінового ремонту потребують міст Метро у Києві, який через чотири роки стане вже аварійним, та міст Патона

  Колишній перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер наголосив, що близько дев’яти тисячі мостів в Україні перебувають у аварійному стані. Про це повідомляє "112 Україна".

  Він вважає, що тільки після обвалу якого-небудь мосту на них звернуть увагу.

  "В Україні всього близько 16 тис. мостів, з яких в аварійному стані перебуває 9 тис., все це висить у повітрі, суміш бетону і металу, може в будь-який момент обвалитися. На жаль, це величезна проблема, на яку ми починаємо звертати увагу тільки коли щось десь падає...Кожен день десь щось може впасти, і ця проблема залишається до тих пір, поки на вирішення цієї проблеми немає грошей. А гроші можуть братися з місцевих бюджетів, з бюджету "Укравтодору", з центрального бюджету цільовими ресурсами. Але я, на жаль, повинен констатувати, що поки десь реально не впаде і не буде жертв, особливої уваги на це звертатися не буде. Те, що зараз відбувається – це тимчасовий сплеск уваги до теми. Після цього це потім згасне", – зазначив він.

  "Якщо ми говоримо про великі мости, наприклад, як у Києві через Дніпро, то капітальний ремонт може коштувати близько 1 млрд грн. Цю цифру не потрібно множити на 9 тис. мостів, тому що є невеликі мости, вони вимагають значно менших інвестицій, щоб привести їх в порядок. Але це має бути постійний потік грошей, щорічний, щоб мости містилися. Я підозрюю, що якщо ми візьмемо хоча б на кожен міст, який з 9 тис., по 200 млн, то це буде величезна сума, на яку потрібно відремонтувати мости в Україну", – резюмував він.

  Шульмейстер наголосив, що термінового ремонту потребують міст Метро у Києві, який через чотири роки стане вже аварійним, та міст Патона.

  Як повідомляв 5.UA, 14 серпня в Генуї на півночі Італії обвалився автомобільний міст заввишки близько 50 метрів, по якому проходила платна автомагістраль A10. Обрушилося все – разом з автомобілями і вантажівками. За останніми даними, оновленими Міністерством внутрішніх справ Італії, загинули 38 осіб. Жертвами трагедії стали, зокрема, восьмирічний хлопчик і двоє підлітків 12-ти та 13-ти років. 

  Попередній матеріал
  Обвал мосту в Італії: у потерпілої українки зламаний хребет
  Наступний матеріал
  Підвищення тарифів на вантажоперевезення УЗ не можуть собі дозволити більшість промисловців – Біленький

  Найвродливіші дівчата на конкурсі "Міс Україна Всесвіт-2018" – ФОТО

  "Польща виробляє нову культуру": що розповів радник голови МЗС про історичні суперечки

  Егоїстичне ставлення Угорщини до України не зміниться – як має відповідати Київ

  Найстарішому було 100 років: у парку КПІ масово спиляли дерева

  Держгеонадра повідомили, чи бути нафтовим вишкам України на шельфі Чорного моря

  "Аби в нашій країні закінчилася війна": як українець встановив світовий рекорд на електробайку