Телеграм
Телеграм 5.ua

Переписку українців у Telegram можуть читати спецслужби РФ – Мінінформполітики

  Читайте по-русски
  Інколи невідомі люди на певних каналах анонімно розповсюджують начебто інсайди, якісь фейки, а ЗМІ оприлюднюють їх, не перевіряючи інформацію

  Українцям варто пам’ятати про те, що Telegram є не тільки інструментом комунікації, а й засобом передвиборчих маніпуляцій. Про соцмережі як інструмент передвиборчих маніпуляцій, а не лише засіб спілкування, говорив заступник міністра інформполітики України Дмитро Золотухін під час круглого столу в "Укрінформ", повідомляє інформагентство.

  "Я вважаю, що таким чином відбувається виведення певних контентних платформ на велику аудиторію. Щоб люди на них підписувалися та читали, і таким чином залучалися до тих контекстів та наративів, які там просуваються", – сказав Золотухін.

  Він розповів, деякі канали, наприклад, обслуговують тематику полону українських моряків у Керченській протоці. Або можна бачити критику Кремля, але при цьому – підтримку анексії Криму. Є канали з недостовірною інформацією, присвячені виборам в Україні, із "вкидами" про прив'язку України до ситуації в Сирії тощо.

  За даними представника Мінінформполітики, власник Telegram Павло Дуров – розробник соцмережі "Вконтакте". Золотухін нагадав про конфлікт Дурова з російською владою через ту соцмережу. Він не виключає, що переписку українських громадян у Telegram можуть читати за запитом правоохоронні органи Росії.

  "На початку року ми помітили вихід месенджера цієї платформи в українську аудиторію... Дуже важливо пояснити суть цієї платформи, яким чином вона розвивається... Російські політтехнологи багато разів працювали в Україні... Вони розпочинають працювати з українськими політиками, привозять сюди ті інструменти, які, на їхню думку, в них спрацювали. Таким чином відбувається перехід технологій із російської реальності до України. Цей тренд знижується, і вже не так багато "заробітчан" їдуть, але це не означає, що він не охоплює український інформаційний потік", – наголосив Золотухін.

  Автор Telegram-каналу "Технологии, медиа и общество" Андрій Бродецький зазначив, що інколи невідомі люди на певних каналах анонімно розповсюджують начебто інсайди, якісь фейки, а ЗМІ оприлюднюють їх, не перевіряючи інформацію.

  При цьому він додав: "Але давайте не будемо перебільшувати роль Telegram. Він може вплинути десь на 10% мешканців великих міст, у яких є цей Telegram".

  За інформацією Бродецького, загалом лише 23% громадян України використовують соцмережі як джерело інформації, а цей показник не є критичним.

  Попередній матеріал
  "Допуск на вибори Клюєва – це пряма загроза національній безпеці України" – Тетяна Чорновол
  Наступний матеріал
  У Коблевому в дитячому таборі сталося масове харчове отруєння – що відомо