Сирія
Сирія Фото "Главком"

Восени можливий широкомасштабний наступ Росії на Україну – розвідка

Читайте по-русски
Представник ГУР Міноборони повідомив, що у планах РФ залишається застосування Збройних сил для створення сухопутного коридору до окупованого Криму

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький розповів про загрози, пов'язані з проведенням Збройними силами РФ стратегічних навчань "Кавказ-2020". Про це повідомили в ГУР.

Скібіцький розповів, що навчання будуть проходити на багатьох полігонах, зокрема в окупованому Криму й у Південному військовому окрузі ЗС РФ, із зосередженням великої кількості озброєння та військової техніки.

Також представник ГУР зазначив, що починаючи вже з липня, проводитимуться окремі спеціальні навчання російських військ, під час яких вони відпрацьовуватимуть різні тактичні епізоди: наступальні, подолання водних перешкод, мобілізаційні заходи, а також взаємодію між військовим керівництвом та місцевою владою. Активна фаза стратегічних навчань відбудеться наприкінці вересня.

"Загроза проведення навчань "Кавказ-2020" для національної безпеки України пов'язана з тим, що російські війська вийдуть на полігони, проводитимуть бойове злагодження. А як показує досвід, саме в цей період створювані угруповання військ є найбільш небезпечними – вони можуть швидко перейти від навчання до безпосереднього застосування", – йдеться в повідомленні.

Також однією із загроз російських навчань воєнна розвідка України визначає те, що навчання будуть використані російським керівництвом для демонстрації воєнної могутності Україні та державам Європи і їх слід розглядати як елемент тиску на нашу країну. У цей час посилиться інформаційна кампанія Росії, зокрема з використанням українського інформаційного простору.

Однак, за словами Вадима Скібіцького, воєнна розвідка й розвідувальне співтовариство України усі ці питання відстежує в режимі реального часу, аби своєчасно виявити розвідувальні ознаки можливої підготовки до широкомасштабних військових дій РФ проти нашої держави.

Як повідомляє "Укрінформ", Вадим Скібіцький поінформував, що у планах РФ залишається застосування Збройних сил РФ для створення сухопутного коридору до окупованого Криму.

"Передусім, слід зауважити, що це – не ідея, а – план. Очевидно, що стратегічний план застосування ЗС РФ для створення цього сухопутного коридору та позбавлення України взагалі виходу до Чорного моря та світового океану – в плануючих документах Росії залишається", – заявив представник ГУР.

Він повідомив, що воєнна розвідка "має певну інформацію стосовно і навчань, які проводяться за таким же сценарієм, та інших дій".

Нагадаємо, екскомандувач силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес спрогнозував, що на початку осені Росія може захопити греблю на півночі Херсонської області, аби "дозволити воді повернутися в Крим".

Попередній матеріал
"Найкрасивіша дівчина у світі" показала нове дитяче фото
Наступний матеріал
Українці мають бути готовими до численних маніпуляцій політсил під час місцевих виборів – експерт
Loading...

Майже половина українців вважає, що COVID-19 навмисно поширили у світі

США сприймає Росію як серйозну загрозу для світу – Помпео

На пеньку і в багажнику: як у Росії голосують за путінську поправку до Конституції, "щоб геї не напали"

В очах Путіна я бачив ненависть до українців, а не бажання миру – Порошенко

Віцеадмірал-дезертир Єлісєєв одягнув на російський парад українські військові нагороди

Екскомандувач сил США спрогнозував, коли і де саме РФ може знову напасти на Україну