5.ua

ВООЗ закликає Україну реформувати систему протидії туберкульозу

  Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначають в Україні. За останні п'ять років захворюваність на сухоти зменшилася на 7 відсотків. Втім, щороку близько 35-ти тисяч людей стають пацієнтами тубдиспансерів. У Всесвітній організації охорони здоров'я кажуть – давно час реформувати систему допомоги. Нинішні лікувальні заходи в Україні давно стали архаїкою.

  Близько 15-ти років Віктор бореться із туберкульозом. Захворювання діагностували випадково – під час планового огляду. Через складну форму хвороби, терапію чоловік змушений приймати на стаціонарі. На лікування не скаржиться, а от госпітальні умови, каже, одужанню не сприяють.

  Торік в Україні виявили близько 35-ти тисяч нових випадків захворювання. 7 тисяч українців щороку вмирає від цієї недуги. Більше чверті хворих мають стійкі до лікування форми. Що раніше виявити хворобу, то більше шансів на її успішне лікування, кажуть фтизіатри.

  У міністерстві охорони здоров'я, твердять: роблять усе можливе, щоб поліпшити ситуацію із наданням допомоги хворим на сухоти. Задля цього співпрацюють із міжнародними організаціями.

  Голова Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІДу Тетяна Александріна запевняє: "Ми рухаємося в Європу. Ми намагаємося надавати послуги так, як нам радить міжнародне товариство. Ми сьогодні забезпечили хворих протитуберкульознимим препаратами".

  Не на якість лікування, а на застарілість української моделі надання допомоги хворим нарікають у Всесвітній організації охорони здоров'я. Робити ставку, запевняють фахівці, слід на амбулаторному лікуванні, адже для більшості людей із послабленим хворобою імунітетом, стаціонарні умови загрожують можливим зараженням на інші інфекції.

  На потребі адаптувати систему надання меддопомоги до потреб пацієнта наголошують у міжнародних організаціях охорони здоров'я. Вже цьогоріч планують розпочати реформування медичної системи у чотирьох областях України. За два роки сподіваються охопити всі регіони.

  Анна Грішина, Варвара Плітус та Денис Ковальов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Крим починає жити по-новому – з триколором, рублем і без туристів
  Наступний матеріал
  Каплиця пам'яті Небесної сотні з'явиться на місці загибелі майданівців
  Теги:
  Loading...