ООС
ООС 5 канал

"Вони навіть не зі своїх позицій луплять": про загострену агресію терористів на передовій та гарячий ранок розповіли бійці ООС

Читайте по-русски
Близько п’ятої години ранку ворог відкрив вогонь із трьох точок з околиць окупованої Горлівки і застосував весь арсенал своєї великокаліберної зброї

Неподалік Оріхового. Близько 70 мін та снарядів різних калібрів російсько-окупаційні війська випустили на світанку з околиць окупованої Горлівки. Ворожа атака тривала 40 хвилин.  Ніхто з українських бійців не постраждав. Подробиці ранкового обстрілу у сюжеті Євгенії Китаївої.

"О, оце ж падають гілки дерев, це власне осколки снарядів трощать дерева і от таке. Ви можете бачити, всюди перебиті гілки дерев,  дерева перебиті", – показує Олексій, боєць ЗСУ.

Поля, лісосмуги і просіки масовано покошені друзками від ворожих заборонених снарядів. Армійці жменями збирають осколки і показують їх знімальній групі.

"Можна зрозуміти, якщо такий осколочок прилітає в людину, то вижити не дуже просто. Можна легко втратити якусь кінцівку. Або є отакі дрібні уламочки, теж "прекрасно" проходять крізь м’які тканини людського тіла, застрягають і їх дуже важко витягати", – пояснює Олексій.

Близько п’ятої години ранку ворог відкрив вогонь із трьох точок з околиць окупованої Горлівки і застосував весь арсенал своєї великокаліберної зброї.

"Це вже не вперше. Це вже другий день підряд. Кучно б’ють і випускають немало", – розповідає армієць з позивним "Єврей".

А немало - це понад 70 снарядів. Окупанти били протягом сорока хвилин. Під час обстрілу більшість армійців перебували в укритті. На постах лишилися лише ті, хто спостерігав, аби в цей момент не підійшла ворожа диверсійно-розвідувальна група.

"Одна справа – мінометний обстріл, який, ну, потрапить, не потрапить, а ДРГ точно потрапить. Так що, першочергове, пріоритет ДРГ", – наголошує боєць Сергій.

А ДРГ  ворога на цій ділянці фронту працюють майже щоночі.

"Нишком вночі підходять, обстріляли, пішли. Тобто, вони навіть не зі своїх позицій луплять, а підходять так, щоб ми їх не бачили з зеленки, обстрілюють і йдуть", – каже Сергій.

Та коли шквальний вогонь зі ствольної артилерії вщух, бойовики висунулись вперед і почали обстріл вже зі стрілецької зброї.  Піхотинці прийняли бій.

"Тільки припинився обстріл і відразу полізли, ну, ДРГ, не ДРГ, але почали обстрілювати з стрілецької. При чому, підійшли дуже близько", – пригадує Сергій.

Армійці швидко придушили вогонь супротивника. Бойовики відійшли.  І хоч  артилерія російсько-окупаційних військ стихла, бійці знають – це не на довго. Тому готуються до бою і пильнують  ворога.

Тут десятки ось таких вирв від заборонених артилерійських снарядів 122го калібру. Один із вибухів прийшовся прямо біля гнізда диких фазанів, малеча вціліла. Ось таке воно, життя на фронті.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Від "розіп’ятого" хлопчика до обійм "братских народов": Як РФ спотворює інфопростір України – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
Вибух у багатоквартирному будинку на Позняках: трансляція з місця події
Loading...

Внаслідок ворожих обстрілів 5 українських воїнів отримали поранення минулої доби

Терористи спрямували заборонену зброю в сторону Красногорівки – штаб ООС показав наслідки

У п'ятницю терористи на Донбасі активно порушували тишу: від обстрілів поранені два українських бійця

Незаборонена "отвєточка": з'явилося відео, як сили ООС знешкодили "Урал" терористів, що підвозив їм боєприпаси

Окупанти не припиняють цілити по позиціях ЗСУ: поранено воїна

"Просто перестати стріляти": окупанти 16 разів цілили із забороненої зброї по позиціях українських бійців