informnapalm.org

Волонтери розсекретили "таємний вантаж", який РФ вночі доставила до Криму – розслідування

Ящики розвантажували вночі за посилених заходів безпеки

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm на основі даних, отриманих у ході OSINT та HUMINT-заходів, вийшла на слід таємного вантажу, який прибув із Сирії в Крим. За даними волонтерів, російські військові розвантажували груз в умовах підвищеної секретності. Про це йдеться на сайті InformNapalm.

Як зазначається, 20 жовтня цьогоріч приблизно о 13:00 в порт Феодосії прибуло вантажне судно Nadalina під прапором Сьєрра-Леоне. Судно прибуло з Тартуса (Сирія), із заходом в румунський порт Наводарі.

Більше ніж за добу почалося розвантаження судна. Це відбувалося в ніч з 21 на 22 жовтня близько 22:00-2:00 в умовах підвищених заходів безпеки.

Повідомляється, що військові очистили пірс від сторонніх речей і взяли в очеплення посиленими нарядами поліції та людей у цивільному. Освітлення спрямували в сторону від пірсу, що ускладнило видимість процесу розвантаження. Прожектор на судні загорався лише до моменту підняття вантажу, а не постійно, як зазвичай відбувається під час розвантаження.

"Вивантажений вантаж – ящики габаритними розмірами 0,5х1х3 метри,  захисного розфарбування, схожі на композитну негорючу тару для зберігання та транспортування виробів спеціального призначення", – повідомили волонтери.

У мережі знайшли фото макетів схожих ящиків.

informnapalm.org

На скріншоті з відеозапису прибуття Nadalina у Феодосію добре видно піднятий над водою бульб, що свідчить про малу завантаженість судна.

informnapalm.org

За даними волонтерів, час розвантаження одного ящика становив 25-30 хвилин. Усього було вивантажено 8-10 ящиків. Їх вивантажували повільно, з посиленими заходами безпеки.  "Вантажники" дуже боялися за своє життя у випадку пошкодження вантажу", – зазначили в InformNapalm.

Після нічного розвантаження судно простояло в порту до 25 жовтня, потім увечері вирушило в бік Керчі. Проте ранком наступного дня розвернулося й пішло у Феодосію, після чого вирушило у зворотному напрямку, ймовірно, у бік Босфору. Схему дивного маневру можна побачити нижче:

informnapalm.org

"Аналіз габаритів вивантажених ящиків дає підстави припускати наявність всередині боєприпасу калібром не менше 200 мм. Не зважаючи на відсутність прямих доказів, аналіз непрямих ознак вантажу дає підстави припускати, що вміст вантажу – боєприпаси/компоненти ЗМУ (зброя масового ураження) – найімовірніше, хімічна", – додали волонтери.

informnapalm.org

Дивіться також: Волонтери-розвідники оприлюднили відео, де показали російські військові бази в окупованому Криму

Попередній матеріал
У Флориді пінгвіну, що втратив майже все пір'я, пошили особистий гідрокостюм
Наступний матеріал
СММ ОБСЄ зафіксувала на Донбасі конкретні випадки перетину кордону військовими РФ

МЗС України надіслало ноту протесту російським дипломатам через візит Путіна до Криму

Нікому не дозволю розкидатися українськими землями, це стосується і Донбасу, і Криму – Порошенко

Командир розвідроти УНСО розповів, що Росія вже у 1993 р. збиралась забрати Крим – інтерв'ю

Розвідка: ЗС Росії проводять ракетні стрільби в окупованому Криму